Ubezpieczenia » Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego » Czy środki z IKZE są dziedziczone? (Opinie o Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego)

admin

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Czy środki z IKZE są dziedziczone? (Opinie o Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego)

W tym odcinku podcastu i tekście, odpowiadamy z agentem ubezpieczeniowym na pytanie czy środki z IKZE są dziedziczone.

Czy środki z IKZE są dziedziczone?

Jak wygląda dziedziczenie w IKZE?

MK: A jak wygląda kwestia dziedziczenia w IKZE?

PD: To jest ciekawy temat.  To jest pytanie, które bardzo często powoduje, że klienci bardzo często decydują się na to, żeby mieć IKZE właśnie w towarzystwie ubezpieczeniowym. Dlatego, że IKZE jest dziedziczne. Jeżeli takie IKZE mamy w banku to po naszej śmierci, wchodzi to w skład zgodnie do podziału ze sprawami spadkowymi.

Spadek

To trochę trwa, do tego są sądy. Sądy czy sprawy spadkowe czy jakieś testamenty, które też de facto są potwierdzane czy notariusz, W przypadku IKZE, które jest połączone z ubezpieczeniem na życie. My w polisie wpisujemy kto jest uposażonym do tego IKZE.

Wtedy poza sumą ubezpieczenia, która wypada, która jakby jest należna z powodu śmierci ubezpieczonego, dodatkowo jest przekazywana, już bez spraw sądowych i testamentów,  środki zgromadzone na IKZE.

MK: No to teraz jeszcze takie pytanie przychodzi mi do głowy. No bo tak, można mieć takie wrażenie, że ktoś odkładał na  OFE , w pewnym momencie reguły gry zostały zmienione i się pożegnaliśmy z połową OFE.

IKZE a dziedziczenie (opinie o Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego)

Zobacz też; IKZE a podatki

Zobacz też: IKZE a OFE

Review Czy środki z IKZE są dziedziczone? (Opinie o Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

admin