Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

IKZE – jak zrezygnować?

IKZE – jak zrezygnować?

PD: Nie, jak przestaniesz wpłacać składki, to dalej będziesz miał na koncie pieniądze czy fundusze. W każdej chwili możesz przestać płacić ale to nie powoduje, że przestajesz mieć IKZE.

Tak  jak mówiliśmy, w zależności od instytucji w której mamy IKZE  ( w niektórych w ogóle nie ma minimalnej składki miesięcznej) możesz sobie płacić przez dwa lata a później  przez rok nie płacić, a potem znowu płacić.

Jeżeli chcesz się faktycznie pozbyć IKZE, je zamknąć, musisz dokonać wypłaty tej całości a to się  wiąże z tym o tym wcześniej mówiliśmy czyli z zapłaceniem podatku.

Sprawdź też: Kalkulator IKZE PZU

Średnia Ocena: 5.0 z 5 (1 ocen)
5 gwiazd
1
4 gwiazdy
0
3 gwiazdy
0
2 gwiazdy
0
1 gwiazda
0
Krzysztof Guz
Marcin Kowalik

Rezygnacja

Co mam zrobić żeby zrezygnować z IKZE i dostać pieniądze bo nie stać mnie dalej płacić a pieniądze są mi bardzo potrzebne

4 lata temu

Review IKZE – jak zrezygnować?.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.