Ubezpieczenia » Ubezpieczenie na życie » Ubezpieczenie na życie z cukrzycą typu 2

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenie na życie z cukrzycą typu 2

Jeżeli szukasz ubezpieczenia na życie a masz cukrzycę typu 2 to w tym wpisie znajdziesz pomoc ze strony wielu agentów.

Warto zaznaczyć że ranking ubezpieczeń na życie jest dostępny tutaj, a porównanie różnych dostępnych polis na życie znajdziesz tutaj.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia na życie

Zapytaliśmy zaprzyjaźnionych agentów ubezpieczeniowych o to, gdzie szukac ubezpieczenia na życie mając cukrzycę typu 2.

Doradcy ubezpieczeniowi podpowiedzieli, gdzie warto spróbować szukając polisy ubezpieczenia na życie z cukrzycą typu 2:

Ubezpieczenie na życie z cukrzycą typu 2

Cukrzyca typu 2

Cukrzyca typu 2 według Wikipedii:

Cukrzyca typu 2 (łac.diabetes mellitus typi 2), in. cukrzyca insulinoniezależna (ang.noninsulin-dependent diabetes mellitus, NIDDM) lub cukrzyca wieku dorosłego – choroba metaboliczna charakteryzująca się wysokim stężeniem glukozy we krwi oraz opornością na insulinę i względnym niedoborem insuliny. Odróżnia się tym od cukrzycy typu 1, która jest spowodowana rzeczywistym brakiem insuliny na skutek uszkodzenia wysp Langerhansa w trzustce.

Klasycznymi objawami cukrzycy są nadmierne pragnienie, częstomocz oraz nadmierne zwiększenie łaknienia. Cukrzyca typu 2 stanowi około 90% przypadków cukrzycy, a pozostałe 10% stanowią głównie przypadki cukrzycy typu 1 oraz cukrzycy ciężarnych. Otyłość jest uważana za główną przyczynę cukrzycy typu 2 wśród osób z genetycznymi uwarunkowaniami do rozwoju tej choroby.

Zobacz też video na youtube o porównaniu ubezpieczeń na życie.

Review Ubezpieczenie na życie z cukrzycą typu 2.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.