Ubezpieczenia » Ubezpieczenie grupowe » Ubezpieczenia grupowe Lublin 

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenie grupowe Lublin 

“Ubezpieczenie grupowe Lublin”  – jeżeli tego szukasz w internecie, to trafiłeś do odpowiedniego miejsca.

Tutaj łączymy osoby szukające ubezpieczenia grupowego na życie w miejscowości Lublin , z godnymi zaufania agentami ubezpieczeniowymi.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego we wdrożeniu ubezpieczeń pracowników w firmie

Kto zwykle decyduje się na ubezpieczenia grupowe, lub decyduje o wyborze ubezpieczenia grupowego w firmie? Zwykle są to właściciele firm, członkowie zarządu, prezesi, dyrektorzy działów kadr, działów księgowych.

Ubezpieczenie grupowe Lublin 

Ubezpieczenia grupowe to według klasycznej definicji umowa pomiędzy ubezpieczycielem a ubezpieczającym opierająca się na regularnych wpłatach pieniężnych na rachunek ubezpieczyciela, który jest odpowiedzialny za ochronę ubezpieczającego. M. Orlicki podaje, że termin stosowany w praktykach ubezpieczeniowych dotyczy ubezpieczenia szeroko pojętej grupy.

Z pojęciem wiążą się liczne kontrowersje, zwłaszcza w definiowaniu ilości podmiotów należących do grupy. Aktualnie ubezpieczenia grupowe są silnie narażone na eksploatację do innych celów, między innymi do uzyskiwania korzyści finansowych przez podmiot ubezpieczyciela. Ubezpieczenie rozpoczyna się podpisaniem umowy oraz wpłaty pierwszej składki na konto ubezpieczyciela (Ustawa o ubezpieczeniach… 2003, s. 16).

Obecnie w kodeksie cywilnym prawa polskiego nie istnieje ścisła definicja ubezpieczeń grupowych. Przywołując słowa M. Orlickiego, ubezpieczenia grupowe to takie, których umowa zawierana jest na osobę trzecią: “Tylko bowiem w ubezpieczeniach na cudzy rachunek ubezpieczający nie jest jednocześnie ubezpieczonym”.

Co obejmuje ubezpieczenie grupowe

Aby odpowiedzieć na pytanie „co obejmuje ubezpieczenie grupowe” należy zapytać najpierw jak ubezpieczenie grupowe i co za tym idzie – zakres ochrony ubezpieczeniowej zdefiniował pracodawca.

To pracodawca właśnie bowiem definiuje zakres ochrony ubezpieczeniowej w ubezpieczeniu grupowym.

Pracownik, aby być objęty ochroną ubezpieczeniową w ubezpieczeniu grupowym, musi zaakceptować zaproponowane warunki. Przed przystąpieniem do takiego ubezpieczenia grupowego, pracownik powinien poprosić pracodawcę o przedstawienie OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia) i zapoznać się dokładnie z nimi, sumami ubezpieczeń oraz wyłączeniami dla każdego ze zdarzeń ubezpieczeniowych.

To co najbardziej interesuje zwykle pracowników w ubezpieczeniu grupowym na życie… jest zdrowie i życie pracownika.
Pracownik może liczyć na wypłatę świadczenia w przypadku niezdolności do pracy, trwałego uszczerbku na zdrowiu czy inwalidztwa.

Jeżeli zaproponowane przez agenta ubezpieczeniowego pracodawcy ubezpieczenie grupowe – a dokładnie mówiąc – zakres ubezpieczenia pracowniczego nie spełnia oczekiwań pracownika, to pracownik może dodatkowo bez udziału pracodawcy zawrzeć umowę ubezpieczenia na życie indywidualnie.

Taką polisę indywidualnego ubezpieczenia na życie można kształtować już elastycznie i uzupełniać o dodatkowe produkty.

Informacje na temat miasta: Lublin

Lublin  (łac. Lublinum) – miasto na prawach powiatu we wschodniej Polsce, stolica województwa i powiatu lubelskiego, centralny ośrodek aglomeracji lubelskiej. Dziewiąte co do wielkości populacji miasto w Polsce, drugie w Małopolsce (334 681 mieszkańców (stan na 30 czerwca 2021).

Położone na Wyżynie Lubelskiej nad Bystrzycą, na dwóch odmiennych obszarach. Część zachodnia ma urozmaiconą rzeźbę terenu. Występują tam liczne wąwozy, doliny i wzgórza. Część wschodnia jest płaska. Lublin jest ulokowany ok. 170 km od Warszawy, nieopodal granicy krain historycznych: Małopolski i Rusi Czerwonej i ok. 100 km od przejścia granicznego z Ukrainą.

Osada handlowa, położona na szlaku prowadzącym z okolic Morza Czarnego, istniała w tym miejscu od VI w. Od X realize XV w. Lublin należał do jednostki administracyjnej, której centrum był Sandomierz. W I Rzeczypospolitej był ważnym ośrodkiem administracyjnym, handlowym i kulturalnym. Od połowy XVII w. i w XVIII w. miasto podupadło i zubożało. W wyniku III rozbioru znalazło się w zaborze austriackim, następnie kolejno: w Księstwie Warszawskim i Królestwie Polskim. W 3. ćwierci XIX w. Lublin, włączony Koleją Nadwiślańską do rosyjskiej sieci kolejowej, szybko rozrósł się i nabrał charakteru przemysłowego. Zmienił się także jego kształt urbanistyczny. W pierwszej i drugiej wojnie światowej padł ofiarą gospodarki rabunkowej i Holokaustu. W okresie PRL nastąpił gwałtowny rozwój Lublina. W tym czasie ludność wzrosła ponad trzykrotnie. Umocnił się akademicki charakter miasta. Zbudowano szereg zakładów przemysłowych, wzniesiono nowe dzielnice mieszkaniowe.

Od 2004 przeprowadzane są liczne inwestycje z funduszy Unii Europejskiej. Miasto rozwija się jako ośrodek nauki, kultury, turystyki, sportu i rekreacji, a także usług i przemysłu. Umacnia się jako węzeł transportowy: posiada ekspresową obwodnicę w ciągu Via Carpathia oraz harbor lotniczy. Lublin jest członkiem Unii Metropolii Polskich, siedzibą instytucji samorządowych i państwowych, konsulatów, brygady litewsko-polsko-ukraińskiej, archidiecezji i metropolii Kościoła katolickiego oraz diecezji Kościoła prawosławnego.

źródło

Ubezpieczenia dla marynarzy w pobliżu: Lublin

Szukam ubezpieczenia na życie w pobliżu: Lublin

Szukam ubezpieczenia grupowego w pobliżu Lublin

Ubezpieczenia Unum niedaleko Lublin

Szukam ubezpieczenia firmy niedaleko Lublin

Zobacz też: Co obejmuje ubezpieczenie grupowe (Podcast)

Review Ubezpieczenie grupowe Lublin .

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.