Ubezpieczenia » Ubezpieczenie grupowe » Ubezpieczenia grupowe Poznań 

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenie grupowe Poznań 

“Ubezpieczenie grupowe Poznań”  – jeżeli tego szukasz w internecie, to trafiłeś do odpowiedniego miejsca.

Tutaj łączymy osoby szukające ubezpieczenia grupowego na życie w miejscowości Poznań , z godnymi zaufania agentami ubezpieczeniowymi.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego we wdrożeniu ubezpieczeń pracowników w firmie

Kto zwykle decyduje się na ubezpieczenia grupowe, lub decyduje o wyborze ubezpieczenia grupowego w firmie? Zwykle są to właściciele firm, członkowie zarządu, prezesi, dyrektorzy działów kadr, działów księgowych.

Ubezpieczenie grupowe Poznań 

Ubezpieczenia grupowe to według klasycznej definicji umowa pomiędzy ubezpieczycielem a ubezpieczającym opierająca się na regularnych wpłatach pieniężnych na rachunek ubezpieczyciela, który jest odpowiedzialny za ochronę ubezpieczającego. M. Orlicki podaje, że termin stosowany w praktykach ubezpieczeniowych dotyczy ubezpieczenia szeroko pojętej grupy.

Z pojęciem wiążą się liczne kontrowersje, zwłaszcza w definiowaniu ilości podmiotów należących do grupy. Aktualnie ubezpieczenia grupowe są silnie narażone na eksploatację do innych celów, między innymi do uzyskiwania korzyści finansowych przez podmiot ubezpieczyciela. Ubezpieczenie rozpoczyna się podpisaniem umowy oraz wpłaty pierwszej składki na konto ubezpieczyciela (Ustawa o ubezpieczeniach… 2003, s. 16).

Obecnie w kodeksie cywilnym prawa polskiego nie istnieje ścisła definicja ubezpieczeń grupowych. Przywołując słowa M. Orlickiego, ubezpieczenia grupowe to takie, których umowa zawierana jest na osobę trzecią: “Tylko bowiem w ubezpieczeniach na cudzy rachunek ubezpieczający nie jest jednocześnie ubezpieczonym”.

Co obejmuje ubezpieczenie grupowe

Aby odpowiedzieć na pytanie „co obejmuje ubezpieczenie grupowe” należy zapytać najpierw jak ubezpieczenie grupowe i co za tym idzie – zakres ochrony ubezpieczeniowej zdefiniował pracodawca.

To pracodawca właśnie bowiem definiuje zakres ochrony ubezpieczeniowej w ubezpieczeniu grupowym.

Pracownik, aby być objęty ochroną ubezpieczeniową w ubezpieczeniu grupowym, musi zaakceptować zaproponowane warunki. Przed przystąpieniem do takiego ubezpieczenia grupowego, pracownik powinien poprosić pracodawcę o przedstawienie OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia) i zapoznać się dokładnie z nimi, sumami ubezpieczeń oraz wyłączeniami dla każdego ze zdarzeń ubezpieczeniowych.

To co najbardziej interesuje zwykle pracowników w ubezpieczeniu grupowym na życie… jest zdrowie i życie pracownika.
Pracownik może liczyć na wypłatę świadczenia w przypadku niezdolności do pracy, trwałego uszczerbku na zdrowiu czy inwalidztwa.

Jeżeli zaproponowane przez agenta ubezpieczeniowego pracodawcy ubezpieczenie grupowe – a dokładnie mówiąc – zakres ubezpieczenia pracowniczego nie spełnia oczekiwań pracownika, to pracownik może dodatkowo bez udziału pracodawcy zawrzeć umowę ubezpieczenia na życie indywidualnie.

Taką polisę indywidualnego ubezpieczenia na życie można kształtować już elastycznie i uzupełniać o dodatkowe produkty.

Informacje na temat miasta: Poznań

Poznań, Stołeczne Miasto Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jid. ‏פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad rzeką Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego.

Piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce (532 048 mieszkańców w grudniu 2020 r.) i ósme pod względem powierzchni (261,9 km²). Poznań wraz z powiatem poznańskim i gminami Oborniki, Skoki, Szamotuły i Śrem tworzy aglomerację poznańską, zamieszkałą przez ponad 1,2 mln osób. W 2018 think tank Globalization and World Cities (GaWC), badający wzajemne stosunki pomiędzy miastami świata w kontekście globalizacji, uznał Poznań za metropolię globalną (Gamma-). Poznań często plasuje się w czołówce miast o bardzo wysokiej jakości edukacji i bardzo wysokim standardzie życia. Zajmuje również wysokie miejsce pod względem bezpieczeństwa i jakości opieki zdrowotnej. Miasto Poznań wielokrotnie zdobyło także nagrodę „Superbrands” za markę miasta bardzo wysokiej jakości.

Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy Poznań-Ławica. Poznań jest ośrodkiem przemysłu, handlu, logistyki i turystyki. Funkcjonują tu Międzynarodowe Targi Poznańskie – największe i najstarsze centrum wystawiennicze w Polsce. Poznań to ośrodek akademicki, naukowy i kulturalny. W 25 szkołach wyższych studiuje ponad 110 tys. osób. Działają tu m.in.: opera, filharmonia, balet, teatry, kina, muzea, galerie sztuki, orkiestry i zespoły folklorystyczne. W Poznaniu co pięć lat odbywa się Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego – najstarszy konkurs skrzypcowy na świecie. Poznań jest także siedzibą m.in.: Chóru Stuligrosza, Instytutu Zachodniego oraz najwyższego taktycznego dowództwa US Army w Europie. W podpoznańskim obserwatorium astrogeodynamicznym, jako jedynym w Polsce, współtworzy się europejski system lokalizacyjny Galileo.

Poznań był jednym z ośrodków stołecznych i religijnych państwa Piastów w X i XI wieku, w przeszłości pełnił funkcję siedziby władców Polski, był też jedną z najbardziej rozwiniętych twierdz w ówczesnej Polsce. Poznań był też stolicą Polski w latach 1290–1296. Jest jednym z najstarszych lokowanych miast w Polsce – nadanie praw miejskich w 1253 r. Miasto posiadało prawo get czynnego uczestnictwa w akcie wyboru króla. W poznańskiej katedrze znajduje się symboliczny grobowiec pierwszych władców Polski – Mieszka I oraz Bolesława I Chrobrego. Na wyspie Ostrów Tumski mieści się siedziba kurii archidiecezji poznańskiej – najstarszej w Polsce, mieściła się tu także druga najstarsza uczelnia wyższa w Polsce. Stolica Wielkopolski była jednym z miast królewskich Korony Królestwa Polskiego. Miejsce obrad sejmików elekcyjnych województwa poznańskiego od XVI wieku pull off pierwszej połowy XVIII wieku. Pod Poznaniem miały miejsce popisy szlachty województwa poznańskiego I Rzeczypospolitej. W 2008 r. zespół najstarszych dzielnic miasta uznano za pomnik historii.

Z Poznaniem związanych jest 5 powstań wielkopolskich: z 1794 r., z 1806 r., z 1846 r., z 1848 r. oraz z lat 1918–1919. Dwa z nich (z 1806 r. i z lat 1918–1919) zakończyły się pełnym zwycięstwem Polaków i są zaliczane obok powstania sejneńskiego z 1919 r. oraz dwóch powstań śląskich z 1920 r. i z 1921 r. do pięciu zwycięskich powstań narodowych w historii Polski. Zwycięstwo z 1806 r. miało bezpośredni wpływ na powstanie Księstwa Warszawskiego, natomiast o okresie pomiędzy zwycięskimi powstaniami wielkopolskimi opowiada serial: Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy. Na mocy podpisanego w tym samym roku w Poznaniu pokoju Saksonia stała się królestwem.

14 Wielkopolska Dywizja Piechoty z Poznania za walkę w wojnie polsko-bolszewickiej otrzymała order Virtuti Militari. Dzięki pracom poznańskich kryptologów rozpracowano szyfr niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. W Poznaniu miało też miejsce pierwsze i jedyne powstanie okresu PRL (Poznański Czerwiec 1956), który był główną przyczyną powstania węgierskiego 1956.

Poznań jest jedynym miastem wymienionym w słowach polskiego hymnu. Patronami miasta Poznania są apostołowie Piotr i Paweł, święci Kościoła katolickiego. Święto miasta, jako dzień jego patronów, obchodzone jest 29 czerwca.

źródło

Ubezpieczenia dla marynarzy w pobliżu: Poznań

Szukam ubezpieczenia na życie w pobliżu: Poznań

Szukam ubezpieczenia grupowego w pobliżu Poznań

Ubezpieczenia Unum niedaleko Poznań

Szukam ubezpieczenia firmy niedaleko Poznań

Zobacz też: Co obejmuje ubezpieczenie grupowe (Podcast)

Review Ubezpieczenie grupowe Poznań .

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.