Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Ubezpieczenia a niezdolność do wykonywania zawodu lub niezdolność do wykonywania pracy

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenia a niezdolność do wykonywania zawodu lub niezdolność do wykonywania pracy

Posłuchaj całej rozmowy z doradcą ubezpieczeniowym o tym jak kupiłem ubezpieczenie od utraty dochodu.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu

Niezdolność do wykonywania zawodu a niezdolność do wykonywania pracy

Ubezpieczenia a niezdolność do wykonywania zawodu lub niezdolność do wykonywania pracy

Jasne, przede wszystkim ja doprecyzowuje to pojęcie używając określenia ubezpieczenia od niezdolności do wykonywania zawodu. To dalej się wiąże z utratą dochodu, o której mówiłeś. Ale utrata dochodów W przypadku przedsiębiorcy może to być przecież też strata kontraktu na bitwę, bo ja tego tutaj nie zabezpieczam. Ubezpieczamy. Tak ogólnie ubezp.

Tego nie ubezpieczy, nie zabezpieczysz i często używanie tej nazwy w jakiś tam sposób błędnie kieruje ludzi przed czym by ich to ubezpieczenie chroniło. To jest typowo ubezpieczenie, które ma chronić na wypadek niezdolności do wykonywania zawodu, czyli sytuacji, w której obojętnie czy to choroba czy wypadek, ale coś co wpłynęło na Twój stan zdrowia, stan fizyczny, stan, stan możliwości normalnego funkcjonowania na co dzień powoduje, że w tym przypadku tracisz dochód, bo nie jesteś zdolny do wykonywania zawodu.

Druga rzecz, którą zawsze na samym początku tłumaczę to to, że jest ogromna różnica między niezdolnością do pracy a niezdolnością do wykonywania zawodu. Bo niezdolność do pracy (utrata zdolności do pracy) oznacza niezdolność do jakiejkolwiek pracy zarobkowej, a do wykonywania zawodu oznacza do pracy w tym konkretnym zawodzie. Czyli może się zdarzyć sytuacja, że jestem np.

Michał Trędowski

stomatologiem albo lekarzem chirurgiem będącym na bitumiczne, prowadzącym swoją praktykę. Bez różnicy. Jadę na narty i zrywam ścięgno. I obojętnie czy czasowo, czy trwale, bo nie zarosło się tak jak trzeba, jestem niezdolny do wykonywania zawodu, ale jestem zdolny do pracy nad jakimś. Funkcjonuję, mam dwie ręce, dwie nogi, a w zasadzie nawet mając jedną rękę i nie mając nogi mogę być telemarketer na infolinii. Więc dwa słowa inaczej brzmiące w ubezpieczeniu powodują, że ubezpieczenie na milion od niezdolności do pracy albo milion niezdolności do wykonywania zawodu to kompletnie dwa różne i zupełnie inaczej chroniące Cię ubezpieczenia.

Marcin Kowalik

OK, a to takie typowe ubezpieczenie od utraty dochodu, które najczęściej Ty pomagasz zawierać klientom. To jest któryś scenariusz?

Michał Trędowski

To jest ubezpieczenie od niezdolności do wykonywania zawodu tego konkretnego. Tak rzadko robimy ubezpieczenie od niezdolności do pracy. No, wiadomo, czasami budżet po prostu wymaga tego, żeby zrobić rozwiązanie bardziej budżetowe, Ale pierwsze, które analizujemy z klientem, to jest zawsze niezdolność do wykonywania zawodu.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu

Posłuchaj tej całej rozmowy na YouTube.

Review Ubezpieczenia a niezdolność do wykonywania zawodu lub niezdolność do wykonywania pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.