Ubezpieczenia » PPK » PPK: Lista instytucji finansowych oferujących Pracownicze Plany Kapitałowe

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

PPK: Lista instytucji finansowych oferujących Pracownicze Plany Kapitałowe

Poznaj listę instytucji finansowych oferujących PPK.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze i wdrożeniu PPK

PPK: lista instytucji finansowych

Marcin: Ok, Sebastian, to powiedzieliśmy teraz tak w bardzo uproszczonym modelu, jak wprowadzić PPK w firmie. Wspomniałeś, że pierwszym krokiem jest wybór instytucji finansowej. Czy możesz w ogóle – nie wskazując na lepsze czy gorsze – w transparentny sposób wymienić w tej chwili mniej lub bardziej kompletną listę tych instytucji finansowych?

Porównanie instytucji PPK

Sebastian: Powiem w ten sposób – mamy 20 instytucji. Po tej pierwszej turze wiemy, że ta czołówka, ta pierwsza pierwsza czwórka to jest PKO, PZU, Nationale-Nederlanden i firma, którą reprezentuję, czyli Aviva. I to jest taka powiedziałbym czołówka. Oczywiście teraz, jeżeli chodzi o drugą turę, to bardzo dużo słyszymy głosów też od tych podmiotów, które w pierwszej turze niekoniecznie były gdzieś tam w czołówce, ale też widać, że zmieniają się trochę priorytety. Są firmy, które mówią: „nas bardziej interesuje ten klient mniejszy”, a niektórych interesuje bardziej ten klient większy. 

Instytucja finansowa PPK

Więc tak naprawdę myślę, że ta pierwsza grupa podmiotów, które wybierały, to był też taki dobry prognostyk dla rynku. Że wskazano tu te cztery instytucje wiodące, co dla kolejnych uczestników i tych, którzy będą wybierać, jest dobrym znakiem, bo mamy już pewne rozgraniczenie, z kim warto rozmawiać. To jest szalenie ważne, bo ci, co pamiętają reformę OFE, mogą łatwo przypomnieć sobie, jak to było w OFE. Że startowało wiele instytucji, potem nagle się okazywało, że danej instytucji już nie ma, bo została sprzedana, bo została gdzieś tam połączona. 

A tutaj jednak ludzie żyli myślą o takim – powiedziałbym – bezpieczeństwie emerytalnym. To, co chyba widziałem też w kontekście spotkań z brokerami, to widoczne było to, że bardzo mocno zwracają się w kierunku tych takich instytucji z długą historią – najpewniejszych, najdłużej występujących.

Aegon PTE

Aviva Investors Poland TF

AXA TF

BNP Paribas TF

BPS TFI

Compensa TUnZ Vienna Insuranse Grou

Esaliens TF

Generali Investments TF

Investors TF

Milennium TF

Nationale-Nederlanden PT

NN Investment Partners TF

Kalkulator PPK NN Investment Partners TF

Pekao TF

PFR TF

PKO TF

PTE Pocztylion-Ark

Santander TF

Skarbiec TF

TFI Allianz Polsk

TFI PZU


Sprawdź też ważne informacje o ubezpieczeniach:

Review PPK: Lista instytucji finansowych oferujących Pracownicze Plany Kapitałowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.