Ubezpieczenia » Ubezpieczenia » Dritte Säule Küssnacht

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Dritte Säule Küssnacht

Dritte Säule Küssnacht – w tym możemy Ci pomóc. Ten wpis blogowy jest właśnie na temat trzeciego filaru, “3. Säule” w Küssnacht: jak założyć trzeci filar, kto powinien z niego skorzystać, jakie są korzyści, kontakt do agenta.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać bezpłanie wycenę lub pomoc agenta ubezpieczeniowego w przystąpieniu do trzeciego filaru w Szwajcarii

Informacje: Küssnacht

Schwyz

Küssnacht am Rigi (od 2004 roku Küssnacht) − miasto w Szwajcarii w kantonie Schwyz. Usytuowane na północnym wybrzeżu Jeziora Czterech Kantonów.

Początki Küssnacht sięgają IX w. Na miejscu dzisiejszego miasta istniała osada romańska należąca do władcy o imieniu Cossinius. Pierwotna nazwa miejscowości to Cossiniacum. Szwajcarzy osiedlili się w tej okolicy około roku 1364. W 1424 r. prowincja Küssnacht uznana została za powiat (rejon) kantonu Schwyz. Miała własną Radę Miejską i Sąd. W 1798 roku miasto zajęły wojska francuskie. Wyzwolenie przyszło w 1833 i 1847 roku, kiedy to miejscowość dwukrotnie zajęły oddziały Rady Szwajcarskiej. W 1848 roku mieszkańcy Küssnacht opowiedzieli się za nową federalną konstytucją Szwajcarii. Przez wieki miasto to było ważnym ośrodkiem komunikacyjnym leżącym na szlaku tranzytowym do Zurychu.

III filar emerytalny w Szwajcarii

Dritte Säule w Küssnacht

Pewne zabezpieczenie przyszłości w Szwajcarii

Szwajcarski system emerytalny to trzy stabilne i budzące zaufanie filary. Ten system ma swoje wady, ale w społeczeństwie nadal jest kojarzony z istnym finansowym rajem.

Trzeci filar Küssnacht

Dritte Säule Schweiz, Schwyz

Najciekawszy wydaje się być III filar w Szwajcarii, czyli trzeci filar emerytalny – 3. Säule Schweiz – który jest dosyć pewnym, stabilnym zabezpieczeniem przyszłości.

III filar w Szwajcarii – jak założyć?

Dołączenie do III filaru (3 Säule Schweiz) jest dość proste. Większość osób korzysta z pomocy profesjonalisty ubezpieczeniowego, lub zakłada III filar w banku. Tak, ubezpieczenia w Szwajcarii też można kupić w banku. Z powodu widma kryzysu w Europie na pewno lepiej jest skupić się na skorzystaniu z usług eksperta ubezpieczeniowego.

Dla kogo jest trzeci filar w Szwajcarii?

Powinieneś zainteresować się III filarem w Szwajcarii jeżeli:

  • pracujesz na stałe w Szwajcarii
  • inwestujesz pieniądze w Szwajcarii
  • myślisz o przyszłości finansowej swojej rodziny, czy bliskich
  • chcesz kupić mieszkanie lub dom w Szwajcarii
  • chcesz na stałe zamieszkać w Szwajcarii
  • rozważasz przejście na wcześniejszą emeryturę w Szwajcarii
  • planujesz kiedyś wyjechać ze Szwajcarii do Polski

III filar – kiedy zacząć?

Każda młoda rodzina mieszkająca w Szwajcarii powinna teraz wybrać III filar. Każda osoba w wieku od 30 do 50 lat powinna się zainteresować tym zabezpieczeniem emerytalnym. Bez problemu możesz już dziś zacząć odkładać emeryturę w III filarze jeżeli masz pozwolenie, np Bewilligung B.

Dowiedz się więcej na ten temat z video o Trzecim Filarze.

Doradca od Dritte Säule w pobliżu Küssnacht

Doradca ubezpieczeniowy w Szwajcarii w pobliżu Küssnacht


Jeżeli szukasz ubezpieczeń na życie w Polsce – to sprawdź te informacje. Szukając informacji o dodatkowej emeryturze w Polsce natomiast, sprawdź ten link: IKZE.

Review Dritte Säule Küssnacht.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.