Ubezpieczenia » Ubezpieczenia w Szwajcarii » Doradca ubezpieczeniowy Vevey

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Doradca ubezpieczeniowy Vevey

Doradca ubezpieczeniowy Vevey – tu zbieramy informacje na temat najczęściej kupowanych ubezpieczeń w Szwajcarii, również “Dritte Säule” również w Vevey , kontakt do agenta.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać bezpłanie wycenę lub pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczeń w Szwajcarii

Informacje: Vevey

Vaud

Vevey – miasto o charakterze turystyczno-wypoczynkowym w Szwajcarii, w kantonie Vaud, położone na brzegu Jeziora Genewskiego.

W czasie I wojny światowej powstał w Vevey Szwajcarski Komitet Generalny Pomocy Ofiarom Wojny w Polsce, założony przez Ignacego Jana Paderewskiego i Henryka Sienkiewicza, który tu zmarł w 1916. W Vevey ostatnich 25 lat swego życia spędził Charlie Chaplin, którego pomnik naturalnej wielkości, znajdujący się na nadbrzeżnym bulwarze, jest ulubionym miejscem wykonywania pamiątkowych fotografii przez turystów.

Vevey słynie z jednego z większych świąt winobrania na świecie Fête des Vignerons, organizowanego “cztery razy w ciągu stulecia” oraz festiwalu filmów komediowych.

Już XX w p.n.e. na terenie Vevey powstała osada palafitowa, wzniesiona na drewnianych palach ponad taflą jeziora (we współczesnej architekturze określana mianem konstrukcji typu pilotis).

W epoce starożytnego Rzymu powstała miejscowość o nazwie Vibiscum. Vevey jest jednym z etapów Via Francigena – szlaku pielgrzymkowego prowadzącego do Rzymu. Z tego powodu zostało wspomniane przez Sigeryka, arcybiskupa Canterbury z 990 r., jako LIII Vivaec (numer przystanku na drodze pielgrzyma licząc od wyjścia z Rzymu).

W czasie epoki feudalnej, Vevey podlegało kapitule Lozanny, a później Blonay. Następnie reżim berneński ustanowił wspólne sądownictwo z Chillon.

Po rewolucji w Vaud w 1698, Vevey weszło w okres prosperity, szczególnie rozwinęło się budownictwo publiczne, powstały szpitale i muzea.

W XIX w. powstały zakłady przemysłowe specjalizujące się w produkcji maszyn (zakłady mechaniczne z Vevey), czekolady i mleka w proszku (Nestlé) oraz manufakturze tytoniowej (Rinsoz & Ormond).

Od 1994 r. rozwijany jest koncept Vevey, Ville d’Images (Vevey, miasto obrazu), aby zwrócić uwagę na olbrzymią liczbę firm i instytucji zajmujących się obrazem i komunikacją wizualną, działających w dziedzinie kultury i ekonomii nad riwierą Vaud. Fundacja Vevey, Ville d’Images powstała w 1999 roku. Ma za zadanie wprowadzać strategię rozwojową, aby rozwijać i koordynować inicjatywy związane z obrazem w dziedzinie kultury, ekonomii czy turystyki.

Od 1963 w Vevey odbywa się co dwa lata Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Clary Haskil.

Kościoły w mieście:

Klienci którzy szukają informacji na temat “Doradca ubezpieczeniowy Szwajcaria” (https://ubezpieczeniapoludzku.pl/doradca-ubezpieczeniowy-szwajcaria/), również zastanawiają się nad tym jakie potrzebne są ubezpieczenia w Szwajcarii… Stąd nasze zestawienie poniżej:

10 rodzajów ubezpieczeń najczęściej kupowanych w Szwajcarii

  1. Ubezpieczenie zdrowotne (Krankenversicherung) – obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne dla każdej osoby, która mieszka lub pracuje w Szwajcarii.
  2. Ubezpieczenie OC (Haftpflichtversicherung) – dobrowolne ubezpieczenie, ale bardzo zalecane, które chroni przedszkodami wyrządzonymi innym osobom lub ich mieniu, w tym również przed wypadkami komunikacyjnymi.
  3. Ubezpieczenie domu/mieszkania (Gebäudeversicherung) – obowiązkowe ubezpieczenie, które pokrywa szkody wyrządzone przez pożary, powodzie i inne katastrofy naturalne.
  4. Ubezpieczenie na życie (Lebensversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia finansowe zabezpieczenie dla rodziny w przypadku nagłej śmierci.
  5. Ubezpieczenie samochodu (Autoversicherung) – ubezpieczenie, które chroni samochód i kierowcę przed szkodami i wypadkami.
  6. Ubezpieczenie podróży (Reiseversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia ochronę podczas podróży, w tym przed chorobami, utratą bagażu i anulowaniem rezerwacji.
  7. Ubezpieczenie kredytowe (Kreditversicherung) – ubezpieczenie, które chroni przed niewypłacalnością w przypadku zaciągnięcia kredytu lub pożyczki.
  8. Ubezpieczenie biznesowe (Betriebsversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia ochronę przed ryzykiem związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej, takie jak szkody majątkowe, odpowiedzialność cywilna, choroby i wypadki pracowników.
  9. Ubezpieczenie emerytalne (Ubezpieczenia Altersversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia finansowe wsparcie po przejściu na emeryturę.
  10. Ubezpieczenie szkód osobowych (Unfallversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia finansowe wsparcie w przypadku nieszczęśliwych wypadków i uszczerbków na zdrowiu.

III filar emerytalny w Szwajcarii

Pewne zabezpieczenie przyszłości w Szwajcarii

Szwajcarski system emerytalny to trzy stabilne i budzące zaufanie filary. Ten system ma swoje wady, ale w społeczeństwie nadal jest kojarzony z istnym finansowym rajem.

Doradca ubezpieczeniowy Szwajcaria

3. Säule Schweiz, Vaud

Najciekawszy wydaje się być III filar w Szwajcarii, czyli trzeci filar emerytalny – 3. Säule Schweiz – który jest dosyć pewnym, stabilnym zabezpieczeniem przyszłości.

Dowiedz się więcej na ten temat z video o Trzecim Filarze.

Kontakt w sprawie Dritte Säule w pobliżu Vaud


Jeżeli szukasz ubezpieczeń na życie w Polsce – to sprawdź te informacje.

Review Doradca ubezpieczeniowy Vevey.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.