Ubezpieczenia » Ubezpieczenia w Szwajcarii » Doradca ubezpieczeniowy Thun

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Doradca ubezpieczeniowy Thun

Doradca ubezpieczeniowy Thun – tu zbieramy informacje na temat najczęściej kupowanych ubezpieczeń w Szwajcarii, również “Dritte Säule” również w Thun , kontakt do agenta.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać bezpłanie wycenę lub pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczeń w Szwajcarii

Informacje: Thun

Bern

Thun (fr. Thoune) – miasto i gmina (niem. Einwohnergemeinde) w Szwajcarii, w kantonie Berno, w regionie administracyjnym Oberland, siedziba administracyjna okręgu Thun. Usytuowane nad rzeką Aare wpadającą do jeziora Thunersee. Miasto nazywane jest “Bramą do Berner Oberland”.

Znane z najstarszej w Europie panoramy miejskiej wykonanej w latach 1809–1814 przez Marquarda Wochera o wymiarach: wysokość 7,5 m, długość 38,3 m i powierzchnia 287,25 m². Panorama wystawiona jest w neogotyckiej rotundzie zbudowanej specjalnie w tym celu w latach 60 XX wieku w parku miejskim. Innymi obiektami turystycznymi są: górujący nad miastem zamek z XII w. z muzeum historycznym, XVI-wieczny ratusz i miejskie Muzeum Sztuki (Kunstmuseum Thun) z ekspozycją szwajcarskiej sztuki nowoczesnej.

W Thun mieszka 43 476 osób. W 2020 roku 14,2% populacji gminy stanowiły osoby urodzone poza Szwajcarią.

Pierwsza udokumentowana wzmianka o Thun pochodzi z VII-wiecznej Kroniki Fredegara. We wczesnym średniowieczu znajdowała się tutaj osada przy przeprawie przez rzekę Aare z kościołem i fortem na wzgórzu. Pod koniec XII wieku Bertold V, książę Zähringen zbudował zamek w miejscu fortu. W 1218 roku po bezdzietnej śmierci Bertolda V miasto odziedziczyli hrabiowie z Kyburga. W XV i XVI wieku w Thun rozwijało się prężnie rzemiosło i handel. Miasto stało się regionalnym centrum targowym. W środku miasta powstał nowy ratusz z domem handlowym na parterze, a przed nim utworzono duży plac targowy. W XVII i XVIII wieku miasto nadal się rozwijało i podejmowano pierwsze próby wprowadzenia przemysłu. Po najeździe francuskim Thun był stolicą kantonu Oberland, który istniał od 1798 do 1802 roku. Po 1835 roku wraz z budową hoteli i pensjonatów oraz otwarciem statków parowych na jeziorze Thunersee miasto stało się popularnym ośrodkiem turystycznym.

Z miasta wywodzi się klub piłkarski FC Thun, debiutujący w Lidze Mistrzów w sezonie 2005/2006. Znajduje się tutaj stadion Lachen Stadion.

Miejscowości partnerskie:

Przez teren miasta przebiega autostrada A6 oraz drogi główne nr 6 i nr 221. Znajduje się tutaj stacja kolejowa Thun oraz lotnisko Thun.

Klienci którzy szukają informacji na temat “Doradca ubezpieczeniowy Szwajcaria” (https://ubezpieczeniapoludzku.pl/doradca-ubezpieczeniowy-szwajcaria/), również zastanawiają się nad tym jakie potrzebne są ubezpieczenia w Szwajcarii… Stąd nasze zestawienie poniżej:

10 rodzajów ubezpieczeń najczęściej kupowanych w Szwajcarii

  1. Ubezpieczenie zdrowotne (Krankenversicherung) – obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne dla każdej osoby, która mieszka lub pracuje w Szwajcarii.
  2. Ubezpieczenie OC (Haftpflichtversicherung) – dobrowolne ubezpieczenie, ale bardzo zalecane, które chroni przedszkodami wyrządzonymi innym osobom lub ich mieniu, w tym również przed wypadkami komunikacyjnymi.
  3. Ubezpieczenie domu/mieszkania (Gebäudeversicherung) – obowiązkowe ubezpieczenie, które pokrywa szkody wyrządzone przez pożary, powodzie i inne katastrofy naturalne.
  4. Ubezpieczenie na życie (Lebensversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia finansowe zabezpieczenie dla rodziny w przypadku nagłej śmierci.
  5. Ubezpieczenie samochodu (Autoversicherung) – ubezpieczenie, które chroni samochód i kierowcę przed szkodami i wypadkami.
  6. Ubezpieczenie podróży (Reiseversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia ochronę podczas podróży, w tym przed chorobami, utratą bagażu i anulowaniem rezerwacji.
  7. Ubezpieczenie kredytowe (Kreditversicherung) – ubezpieczenie, które chroni przed niewypłacalnością w przypadku zaciągnięcia kredytu lub pożyczki.
  8. Ubezpieczenie biznesowe (Betriebsversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia ochronę przed ryzykiem związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej, takie jak szkody majątkowe, odpowiedzialność cywilna, choroby i wypadki pracowników.
  9. Ubezpieczenie emerytalne (Ubezpieczenia Altersversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia finansowe wsparcie po przejściu na emeryturę.
  10. Ubezpieczenie szkód osobowych (Unfallversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia finansowe wsparcie w przypadku nieszczęśliwych wypadków i uszczerbków na zdrowiu.

III filar emerytalny w Szwajcarii

Pewne zabezpieczenie przyszłości w Szwajcarii

Szwajcarski system emerytalny to trzy stabilne i budzące zaufanie filary. Ten system ma swoje wady, ale w społeczeństwie nadal jest kojarzony z istnym finansowym rajem.

Doradca ubezpieczeniowy Szwajcaria

3. Säule Schweiz, Bern

Najciekawszy wydaje się być III filar w Szwajcarii, czyli trzeci filar emerytalny – 3. Säule Schweiz – który jest dosyć pewnym, stabilnym zabezpieczeniem przyszłości.

Dowiedz się więcej na ten temat z video o Trzecim Filarze.

Kontakt w sprawie Dritte Säule w pobliżu Bern


Jeżeli szukasz ubezpieczeń na życie w Polsce – to sprawdź te informacje.

Review Doradca ubezpieczeniowy Thun.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.