Ubezpieczenia » Ubezpieczenia w Szwajcarii » Doradca ubezpieczeniowy Kreuzlingen

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Doradca ubezpieczeniowy Kreuzlingen

Doradca ubezpieczeniowy Kreuzlingen – tu zbieramy informacje na temat najczęściej kupowanych ubezpieczeń w Szwajcarii, również “Dritte Säule” również w Kreuzlingen , kontakt do agenta.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać bezpłanie wycenę lub pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczeń w Szwajcarii

Informacje: Kreuzlingen

Thurgau

Kreuzlingen – miasto w Szwajcarii, w Kantonie Thurgau, położone nad Jeziorem Bodeńskim na granicy z Niemcami, stolica okręgu administracyjnego o tej samej nazwie, 17.441 mieszkańców. Miasto powstało z dawnych gmin Egelshofen, Emmishofen i Kurzrickenbach, połączonych administracyjnie w latach dwudziestych XX wieku. W roku 1874 Egelshofen przemianowano na Kreuzlingen.

Tereny obecnego miasta zasiedlone były już w epoce brązu. Archeolodzy wykopali ponadto monety celtyckie i pozostałości z czasów rzymskich. We wczesnym średniowieczu na terenach tych osiedlili się Alemanowie.

W średniowieczu władzę świecką na terenie obecnego Kreuzlingen sprawowali książęta-biskupi pobliskiej Konstancji. Z roku 830 pochodzi pierwsza pisemna wzmianka na temat wsi Kurzrickenbach (Rihinbah), wchodzącej obecnie w skład miasta. W roku 1125 utworzony został natomiast klasztor augustianów w Egelshofen. Od tego klasztoru, zwanego crucelin, pochodzi obecna nazwa miasta. W XV wieku kanton Thurgau, na terenie którego leży Kreuzlingen, przeszedł we władanie Konfederacji Szwajcarskiej.

Obecne centrum miasta jeszcze w początkach XIX wieku było niezabudowane, pokryte łąkami i uprawami. W roku 1818 powstał pierwszy posterunek graniczny. Regularna żegluga na jeziorze Bodeńskim od 1824 roku oraz budowa linii kolejowej do Romanshorn w 1871 roku przyczyniły się do ożywienia gospodarczego, tak iż w roku 1874 do Kreuzlingen przeniosły się władze administracyjne regionu. Do wybuchu pierwszej wojny światowej miejscowość ta była jednak mocno związana z sąsiednią, jednak leżącą już w Niemczech Konstancją. Dopiero zamknięcie granicy po wybuchu wojny doprowadziło do gospodarczego usamodzielnienia Kreuzlingen.

Również w latach drugiej wojny światowej granica między niemiecką Konstancją a szwajcarskim Kreuzlingen była zamknięta, zaś w roku 1942 zabezpieczono ją wysokim płotem, mającym uniemożliwić przekroczenie granicy uciekinierom politycznym z Niemiec hitlerowskich – do dzisiaj nazywanym przez miejscowych “żydowskim płotem”.

Prawa miejskie Kreuzlingen uzyskało w roku 1947.

Klienci którzy szukają informacji na temat “Doradca ubezpieczeniowy Szwajcaria” (więcej na ten temat tutaj), również zastanawiają się nad tym jakie potrzebne są ubezpieczenia w Szwajcarii… Stąd nasze zestawienie poniżej:

10 rodzajów ubezpieczeń najczęściej kupowanych w Szwajcarii

  1. Ubezpieczenie zdrowotne (Ubezpieczenia Krankenversicherung) – obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne dla każdej osoby, która mieszka lub pracuje w Szwajcarii.
  2. Ubezpieczenie OC (Ubezpieczenia Haftpflichtversicherung) – dobrowolne ubezpieczenie, ale bardzo zalecane, które chroni przedszkodami wyrządzonymi innym osobom lub ich mieniu, w tym również przed wypadkami komunikacyjnymi.
  3. Ubezpieczenie domu/mieszkania (Gebäudeversicherung) – obowiązkowe ubezpieczenie, które pokrywa szkody wyrządzone przez pożary, powodzie i inne katastrofy naturalne.
  4. Ubezpieczenie na życie (Lebensversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia finansowe zabezpieczenie dla rodziny w przypadku nagłej śmierci.
  5. Ubezpieczenie samochodu (Autoversicherung) – ubezpieczenie, które chroni samochód i kierowcę przed szkodami i wypadkami.
  6. Ubezpieczenie podróży (Reiseversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia ochronę podczas podróży, w tym przed chorobami, utratą bagażu i anulowaniem rezerwacji.
  7. Ubezpieczenie kredytowe (Kreditversicherung) – ubezpieczenie, które chroni przed niewypłacalnością w przypadku zaciągnięcia kredytu lub pożyczki.
  8. Ubezpieczenie biznesowe (Betriebsversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia ochronę przed ryzykiem związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej, takie jak szkody majątkowe, odpowiedzialność cywilna, choroby i wypadki pracowników.
  9. Ubezpieczenie emerytalne (Ubezpieczenia Altersversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia finansowe wsparcie po przejściu na emeryturę.
  10. Ubezpieczenie szkód osobowych (Unfallversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia finansowe wsparcie w przypadku nieszczęśliwych wypadków i uszczerbków na zdrowiu.

III filar emerytalny w Szwajcarii

Pewne zabezpieczenie przyszłości w Szwajcarii

Szwajcarski system emerytalny to trzy stabilne i budzące zaufanie filary. Ten system ma swoje wady, ale w społeczeństwie nadal jest kojarzony z istnym finansowym rajem.

Doradca ubezpieczeniowy Szwajcaria

3. Säule Schweiz, Thurgau

Najciekawszy wydaje się być III filar w Szwajcarii, czyli trzeci filar emerytalny – 3. Säule Schweiz – który jest dosyć pewnym, stabilnym zabezpieczeniem przyszłości.

Dowiedz się więcej na ten temat z video o Trzecim Filarze.

Kontakt w sprawie Dritte Säule w pobliżu Thurgau


Jeżeli szukasz ubezpieczeń na życie w Polsce – to sprawdź te informacje.

Review Doradca ubezpieczeniowy Kreuzlingen.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.