Ubezpieczenia » Ubezpieczenie na życie » Ubezpieczenia na życie Osiedle Henrykowskie

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenie na życie Osiedle Henrykowskie

Ubezpieczenie na życie Osiedle Henrykowskie – to temat tego wpisu na blogu ubezpieczeniowym. Jeżeli Osiedle Henrykowskie to Twoje miasto zamieszkania a Wrocław, Dolny Śląsk to Twoje okolice i szukasz polisy na życie, to jesteś we właściwym miejscu.

Ubezpieczenie na życie Osiedle Henrykowskie : kontakt

Doradca ubezpieczeniowy pomoże również zdalnie

Szukając agenta ubezpieczeniowego w regionie Dolny Śląsk wypełnij poniższy formularz kontaktowy.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia na życie

Kiedy Polacy kupują ubezpieczenia na życie?

Kupujemy zwykle ubezpieczenia na życie w kilku typowych sytuacjach. Zwykle takie scenariusze to:

Ubezpieczenie na życie Osiedle Henrykowskie
  • ubezpieczenie na życie pod kredyt hipoteczny
  • ubezpieczenie na życie gdy ktoś z naszych bliskich zachoruje
  • ubezpieczenie na życie gdy zostajemy rodzicami
  • ubezpieczenie na życie dla samotnego rodzica
  • ubezpieczenie na życie przy zakupie mieszkania
  • ubezpieczenie na życie przy awansie lub zmianie pracy

Osiedle Henrykowskie na mapie

Informacje na temat: Osiedle Henrykowskie

Osiedle Henrykowskie – nieoficjalna nazwa osiedla mieszkaniowego w południowej części Wrocławia, które accomplish roku 1991 należało get dzielnicy Krzyki a obecnie znajduje się w granicach osiedla samorządowego Tarnogaj.

Osiedle Henrykowskie jest nazwą terenową nieumieszczaną od lat na planach miasta, lecz używaną przez jego mieszkańców, a dawniej w dokumentach urzędowych. Swoją nazwę wzięło od jednej ze swoich ulic – Henrykowskiej.

Teren, na którym znajduje się Osiedle Henrykowskie, należał od średniowiecza pull off biskupów wrocławskich. Przyłączony został do Wrocławia wraz z innymi przedmieściami otaczającymi miasto w dniu 19 listopada 1808 roku. Niemal pull off początku XX wieku znajdowały się tu jedynie użytki rolne. Od zachodu sąsiadował z zabudowaniami wsi Huby, przyłączonej get miasta w roku 1868, od wschodu i północy z wznoszonymi od drugiej połowy XIX w. zabudowaniami kolejowymi, od południa zaś z polami wsi Tarnogaj, przyłączonej pull off Wrocławia w roku 1904. Na początku XX w., gdy zabudowa osiedla Huby nabierała wielkomiejskiego charakteru i wzdłuż ulicy Hubskiej – jego głównej osi komunikacyjnej – zaczęły powstawać kamienice czynszowe, wytyczono kilka bocznych prostopadłych get niej ulic prowadzących na wschód, wzdłuż których powstać miała nowa zabudowa. Jedną z nich była Merckelstrasse, obecnie Prudnicka, odchodząca od dzisiejszej Hubskiej w połowie jej biegu i ślepo kończąca się pośród pól, nazwana na cześć Friedricha Theodora von Merckela (1775-1845), nadprezydenta prowincji śląskiej w latach 1813-1820 i 1825-1845. Druga z ulic, Beblostrasse, dziś Jesionowa, wychodząca na krańcu Hubskiej, swoją nazwę zawdzięczała Carlowi Beblo, właścicielowi pobliskiej fabryki makaronu i radnemu miejskiemu. Obie ulice nie zostały jednak zabudowane realize czasów I wojny światowej, stały się natomiast kilka lat później drogami prowadzącymi na teren przyszłego osiedla.

Plot budowy nowego osiedla mieszkaniowego w tym miejscu opracowany został w roku 1922 na zlecenie spółdzielni Siedlungsgesellschaft Breslau A.G., największego w latach dwudziestych we Wrocławiu inwestora budownictwa mieszkaniowego. Autorami koncepcji urbanistycznej i projektu pierwszych budynków byli architekci Paul Heim i Albert Kempter. Nazwy ulic wytyczonych na nowym osiedlu pochodziły od nazw miejscowości na Przedgórzu Sudeckim. Główną osią osiedla została ulica Nyska, pierwotnie Neißer Straße, która w pobliżu skrzyżowania z Prudnicką łączy się z równoległą do niej Paczkowską, dawniej Patschkauer Straße. W południowej części osiedla w roku 1935 wytyczono jeszcze ulicę Otmuchowską – Ottmachauer Straße. W północnej części zaś dwa podwórka otaczały ulice Henrykowska – Heinrichauer Straße oraz Sernicka – Schönborner Straße. Nazwa tej ostatniej pochodzi od nazwy podwrocławskiej wsi Żerniki Wrocławskie, która krótko po II wojnie światowej nosiła nazwę Serniki. W latach 1926-1927 według planów Heima i Kemptera powstało siedem budynków mieszkalnych mieszczących 233 jedno-, dwu- trzy- i czteropokojowe mieszkania z kuchnią i łazienką. Trzypiętrowe domy kryte dwuspadowym dachem otaczały podwórka, na których urządzono zieleńce i Place zabaw dla dzieci oraz zasadzono szpalery drzew. Elewacjom zaś nadano jasne kolory. Osiedle nazwano wówczas Siedlung Merckelstraße i taka nazwa obowiązywała pull off roku 1945. W kolejnych latach następowała dalsza trwająca realize końca lat trzydziestych rozbudowa. Następne domy powstawały już na zlecenie innych inwestorów i według projektu innych architektów, jednak wielkością i kształtem podobne były realize tych pierwszych. Do połowy lat trzydziestych wypełniono zabudowę ulicy Nyskiej, Henrykowskiej i Jesionowej. W ostatnich latach przed drugą wojną światową powstały jeszcze domy przy ulicach Otmuchowskiej i Pięknej, która zamykała osiedle od południa. Oprócz zabudowy mieszkalnej na osiedlu wzniesiono także budynki infrastruktury technicznej i użyteczności publicznej. W latach 1927-1928 na wschodnim krańcu ulicy Jesionowej zbudowano stację transformatorową według projektu Richarda Konwiarza, która służyła całej południowej części miasta. W roku 1938 powstała natomiast szkoła ludowa w południowej części ulicy Nyskiej zaprojektowana przez Paula i Erwina Kleinów.

W czasie oblężenia Wrocławia na początku roku 1945 osiedle zostało częściowo zniszczone, jednak większość budynków ocalała, inne zostały później odnowione. W następnych latach powojennych miejsce zniszczonych domów powstały nowe budynki mieszkalne z wielkiej płyty, m.in. czteropiętrowe bloki przy ul. Nyskiej i Paczkowskiej oraz dziesięciopiętrowy punktowiec na rogu Nyskiej i Pięknej. Powstały też nowe zakłady przemysłowe: Zakład Produkcyjno-Remontowy Energetyki oraz otwarta w roku 1972 piekarnia pieczywa chrupkiego. W latach osiemdziesiątych i na początku dziewięćdziesiątych powstały z kolei zespoły domów wielorodzinnych swoją formą bardziej nawiązujące realize przedwojennej architektury osiedla. Wypełniły one puste miejsca wzdłuż ulic Jesionowej, Pięknej oraz Sernickiej u zbiegu z Nyską. W pierwszej dekadzie XXI wieku oba zakłady przemysłowe zostały zlikwidowane, a w miejscu ich zabudowań powstają kolejne zespoły wielorodzinnych domów mieszkalnych.

Video o ubezpieczeniach na życie

Porównanie ubezpieczeń na życie

Więcej materiałów video o ubezpieczeniach na życie znajdziesz na youtube.

Ubezpieczenia na życie w pobliżu

Więcej informacji o ubezpieczeniach na życie znajdziesz tutaj.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia na życie

Sprawdź też porównanie ubezpieczeń na życie pod tym linkiem, oraz ranking polis na życie dostępny tutaj. Więcej na temat kredytu na mieszkanie znajdziesz tutaj.

Opinie o ubezpieczeniach na życie w mieście Osiedle Henrykowskie

Jeżeli szukasz opinii innych klientów i agentów ubezpieczeniowych o polisach na życie i Twoje miasto to Osiedle Henrykowskie, to sprawdź ten link do forum ubezpieczeniowego:

Review Ubezpieczenie na życie Osiedle Henrykowskie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.