Ubezpieczenia » blog ubezpieczeniowy » Ubezpieczenie „Bezpieczne Dziecko” od MetLife

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenie „Bezpieczne Dziecko” od MetLife

Początek roku szkolnego to czas, kiedy rodzice zastanawiają się nad ubezpieczeniem dla swoich dzieci. Coraz więcej szkół rezygnuje z proponowania polis NNW, dlatego rodzice wybierają indywidualne, dopasowane do własnych potrzeb rozwiązania, takie jak 

Ubezpieczenie MetLife „Bezpieczne Dziecko”.

„Bezpieczne Dziecko” zapewnia wsparcie finansowe w przypadku poważnej choroby, złamań lub oparzeń, trwałego inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku, pobytu w szpitalu czy operacji. Ochrona trwa do ukończenia przez dziecko 21. roku życia. Przy podpisywaniu umowy nie trzeba wypełniać ankiety medycznej, czy przeprowadzać badań medycznych, a także, w odróżnieniu od ubezpieczeń szkolnych, nie trzeba co roku odnawiać ochrony ubezpieczeniowej.   


Wybierając ubezpieczenie MetLife, rodzice sami decydują o zakresie ochrony, jakiej potrzebuje dziecko oraz o wysokości składki, którą mogą regularnie opłacać. „Bezpieczne Dziecko” jest dostępne w czterech wariantach. Można je kupić już za 44 zł miesięcznie, a także skorzystać ze zniżek – 10% zniżki na ubezpieczenie kolejnego dziecka i 25% zniżki na składkę za 5-letni okres bez wypłaty świadczenia. Ubezpieczenie można również rozszerzyć o ochronę dla rodzica bądź opiekuna, na wypadek śmierci lub całkowitego i trwałego inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Ważne jest, aby polisa chroniła dziecko zarówno w sytuacji wypadku, jak i choroby, przez cały czas, nie tylko w trakcie roku szkolnego. Oprócz finansowego świadczenia powinna zapewniać także realną pomoc po wypadku. Istotną częścią naszego ubezpieczenia jest „Powypadkowy pakiet medyczny” z szerokim zakresem usług assistance, które pomogą dziecku w szybszym powrocie do zdrowia – wyjaśnia Bożena Trzaska, Dyrektor ds. Rozwoju Produktów Ochronnych w MetLife. 

Usługi w ramach „Powypadkowego pakietu medycznego” są bezpłatne i obejmują, między innymi, organizację i pokrycie kosztów konsultacji medycznych u lekarzy 10 specjalizacji, badania diagnostyczne, w tym tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, rtg, usg, wiele zabiegów ambulatoryjnych i badań, rehabilitację czy korepetycje. Można także skorzystać z baby concierge, czyli dostępu do pakietu usług organizacyjnych. Jeśli w lipcu lub sierpniu zdarzy się wypadek, który spowoduje złamanie, oparzenie lub trwałe inwalidztwo dziecka, to świadczenie jest podwajane.


Opis wszystkich świadczeń, a także wyłączenia odpowiedzialności, znajduje się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, z którymi należy zapoznać się przed zawarciem umowy. Produkt „Bezpieczne Dziecko” jest dostępny w agencjach i u wybranych partnerów MetLife na terenie całego kraju. 

Zobacz też: Ranking ubezpieczeń szkolnych NNW

Review Ubezpieczenie „Bezpieczne Dziecko” od MetLife.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.