Ubezpieczenia » kontakt » Jak zdobywać więcej klientów jako agent ubezpieczeniowy?

Jak zdobywać więcej klientów jako agent ubezpieczeniowy?

Jesteś agentem ubezpieczeniowym i potrzebujesz pomocy w odpowiadaniu na pytania od klientów lub masz inne problemy z tym serwisem? Dołącz do grupy na Facebooku i sięgnij po pomoc.

Pozyskiwanie klientów na ubezpieczenia

Jednym z pewnych sposobów na zdobywanie większej liczby wartościowych klientów jako agent ubezpieczeniowy, jest budowanie swojego wizerunku jako profesjonalisty znającego się na swoim fachu – czyli praca nad reputacją.

Sposobem na to, jest na przykład odpowiadanie na pytania stawiane przez czytelników portalu ubezpieczeniapoludzku.pl. Są to prawdziwe pytania, prawdziwe problemy, przedstawiane przez potencjalnych klientów szukających rozwiązania i rzetelnego doradcy ubezpieczeniowego.

Użytkownik szukający pytania (i inni zainteresowani) mogą się skontaktować z agentem ubezpieczeniowym. Jest to usługa bezpłatna dla obu stron – zarówno klientów jak i agentów ubezpieczeniowych.

Będąc więc aktywnym agentem na ubezpieczeniapoludzku.pl:

  • budujesz swoją reputację jako profesjonalista
  • pozyskujesz nowych klientów którzy się do Ciebie zgłoszą
  • zbierasz leady kontaktowe od klientów na ubezpieczenia [w przygotowaniu]
  • promujesz swoje profile w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube) [w przygotowaniu]
  • otrzymujesz link do Twojej strony internetowej co pomaga w pozycji w Google [w przygotowaniu]

Jak odpowiedzieć po raz pierwszy na pytanie?

Aby odpowiedzieć po raz pierwszy na pytanie na ubezpieczeniapoludzku.pl (i abyśmy mogli liczyć Twoje punkty reputacji), należy najpierw się zarejestrować.

Ważne: Budujemy razem Twoją reputację jako agenta ubezpieczeniowego. Nie zakładaj więc profilu z nazwą firmy, lub nazwą “Ubezpieczenia Szczecin”, bo takie profile będą usuwane. Wspieramy tutaj prawdziwych agentów, z prawdziwymi twarzami i nazwiskami.

Rejestracji można dokonać poprzez ten link:

REJESTRACJA

 

rejestracja-ubezpieczeniapoludzku-pl

Jeżeli posiadamy konto na Facebooku, można ułatwić sobie życie i dokonać rejestracji z wykorzystaniem danych z Facebooka. Wtedy wystarczy że naciśniemy przycisk “Connect with Facebook”.

Jeżeli nie chcemy tego zrobić lub nie mamy konta na Facebooku, przy rejestracji na ubezpieczeniapoludzku.pl podajemy naszą nazwę użytkownika – czyli imię i nazwisko, oraz nasz prawdziwy adres email.

Po rejestracji, otrzymamy emailem potwierdzenie.

Następnie możemy się zalogować:

LOGOWANIE

Jak zwiększać reputację agenta ubezpieczeniowego?

Gdy już zalogowaliśmy się jako agent ubezpieczeniowy na ubezpieczeniapoludzku.pl i odpowiedzieliśmy na pierwsze pytanie, z pewnością zauważymy że wzrosła nasza reputacja. Jest to mierzalny w punktach parametr, wskazujący który agent w jakim stopniu wykazał się wiedzą na portalu i został doceniony przez innych użytkowników.

Za każdy rodzaj akcji otrzymujemy inną liczbę punktów:

Za udzielenie odpowiedzi: 10

Pamiętaj: Nikt nie chce czytać oklepanych formułek napisanych za pomocą “kopiuj/wklej”. Twoi potencjalni klienci oczekują takich odpowiedzi, jakich byś udzielał podczas rozmowy z nimi: dostosowanych do zapytania, zawierających odpowiedzi na pytanie.

 

Za komentarz: 1

Za otrzymanie głosu poparcia za odpowiedź: 5

Najlepsza odpowiedź: 10

Wybieranie odpowiedzi: 2

Jak rośnie reputacja doradcy?

Poniżej możesz zobaczyć przykład jak stopniowo rośnie reputacja doradcy ubezpieczeniowego w serwisie ubezpieczeniapoludzku.pl. Przykładowy agent ubezpieczeniowy Adam Sikora nie dawno rozpoczął swoją aktywność w serwisie i odpowiedział na kilka pytań. Przez kilka dni zdobył już sporą liczbę punktów reputacji i jest obecnie w czołówce.

Jak rośnie reputacja agenta ubezpieczeniowego

Jak rośnie reputacja agenta ubezpieczeniowego

Tutaj z kolei pokazujemy kolejne etapy jak ten agent ubezpieczeniowy zdobywał punkty reputacji za konkretne aktywności – odpowiadał na pytania i otrzymywał głosy poparcia za udzielone odpowiedzi.

Etapy rozwoju reputacji agenta ubezpieczeniowego

Etapy rozwoju reputacji agenta ubezpieczeniowego

Jak dodać zdjęcie profilowe (avatar)?

Aby dodać / zmienić zdjęcie profilowe (avatar) i dzięki temu zwiększyć swoją reputację, należy kliknąć w prawym górnym rogu i wybrać z menu link “Profil”.

Zmiana_avatara

Następnie możemy wgrać nasze zdjęcie. W tym przypadku, wgrany avatar/zdjęcie dla użytkownika “admin” to znak zapytania na niebieskim tle.

wgrywanie-avatara

 

 

 

Zapisz

Skąd do mnie przychodzą nowi klienci?

Nowi klienci na ubezpieczeniapoludzku.pl przychodzą do agentów ubezpieczeniowych którzy są aktywni, odpowiadają często w profesjonalny i rzetelny sposób wyczerpująco na pytania stawiane przez użytkowników.

Przy każdej odpowiedzi agenta, pod jego zdjęciem (awaterem) umieszczony jest przycisk “kontakt”.

Kontakt_z_agentem_ubezpieczeniowym_pod_odpowiedzia

Użytkownik po przyciśnięciu tego przycisku ujrzy formularz kontaktowy. Po wypełnieniu formularza z zapytaniem o ofertę, informacje z formularza zostają wysłane do agenta, którego wybrał użytkownik.

Informacje są wysyłane do agenta ubezpieczeniowego na adres email podany przy rejestracji.

Zapytanie_klienta_o_ubezpieczenia

Review Jak zdobywać więcej klientów jako agent ubezpieczeniowy?.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

admin