Ubezpieczenia » Zabezpieczenia samochodu » Jak zabezpieczyć auto bezkluczykowe przed kradzieżą?

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Jak zabezpieczyć auto bezkluczykowe przed kradzieżą?

Zastanawiasz się jak zabezpieczyć auto bezkluczykowe przed kradzieżą? Poniżej, opisuję ten temat na podstawie swoich doświadczeń i rozmów z doradcami od zabezpieczeń samochodowych.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc konsultanta w wyborze odpowiedniego zabezpieczenia antykradzieżowego auta w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania

Auto bezkluczykowe – czyli “keyless”.

Jak zabezpieczyć auto bezkluczykowe przed kradzieżą?

Auto bezkluczykowe (zwane również systemem Keyless) to technologia, która umożliwia właścicielowi samochodu otwieranie, zamykanie i uruchamianie pojazdu bez konieczności korzystania z tradycyjnego fizycznego klucza.

Zamiast tego używa się urządzenia nazywanego “kluczykiem” bezkluczykowym lub fobem, który jest zazwyczaj małym pilotem lub kawałkiem plastiku, który można nosić w kieszeni lub torebce. Kluczyk bezkluczykowy komunikuje się z samochodem za pomocą technologii radiowej, zazwyczaj za pośrednictwem fal radiowych niskiej częstotliwości (LF) lub fal radiowych ultra wysokiej częstotliwości (UHF).

Główne cechy systemu bezkluczykowego obejmują:

 1. Otwieranie drzwi: Właściciel samochodu może zbliżyć się do pojazdu i automatycznie odblokować drzwi, gdy kluczyk bezkluczykowy znajduje się w zasięgu detekcji.
 2. Zamykanie drzwi: Po opuszczeniu samochodu wystarczy oddalić się od niego, a drzwi automatycznie zablokują się po pewnym czasie.
 3. Uruchamianie pojazdu: Właściciel może uruchomić silnik, naciskając przycisk na kluczyku bezkluczykowym lub włączając go, gdy znajduje się wewnątrz pojazdu.
 4. Uruchamianie bez klucza: W niektórych modelach aut bezkluczykowych nie trzeba nawet wkładać klucza bezkluczykowego do stacyjki; wystarczy, że znajduje się on wewnątrz pojazdu, a silnik można uruchomić przyciskiem.
 5. Bezpieczeństwo: Systemy bezkluczykowe są zazwyczaj wyposażone w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak transponder, który zapewnia, że samochód uruchomi się tylko wtedy, gdy kluczyk bezkluczykowy znajduje się w pobliżu.

Jednym z głównych zalet systemów bezkluczykowych jest wygoda użytkowania, zwłaszcza w przypadku otwierania samochodu lub uruchamiania go w deszczu, zimnie lub gdy masz pełne ręce zakupów.

Jednakże, systemy te bywają narażone na pewne zagrożenia związane z kradzieżą sygnału z kluczyka bezkluczykowego, dlatego ważne jest, aby właściciele samochodów z tym systemem zachowali ostrożność i ewentualnie zastosowali dodatkowe zabezpieczenia, jak na przykład blokady sygnału.

Zabezpieczenie samochodu bezkluczykowego przed kradzieżą wymaga zastosowania dodatkowych środków ochrony, ponieważ tego typu pojazdy są bardziej podatne na nieautoryzowany dostęp.

Porównanie zabezpieczeń auta znajdziesz tutaj.

Oto kilka sposobów, jak zabezpieczyć auto bezkluczykowe:

 1. Can Canlock. Zabezpieczenie elektroniczne: Istnieją różne urządzenia elektroniczne, takie jak immobilizer lub urządzenia do blokowania sygnału, które mogą uniemożliwić uruchomienie samochodu bez autoryzowanego kluczyka. Bardzo dobrym przykładem jest Can Canlock.
 2. Blokada kierownicy: To stosunkowo prosty sposób, który może odstraszyć potencjalnych złodziei. Blokada kierownicy sprawi, że nie będzie można obracać kierownicą, co utrudni próbę ukradzenia pojazdu.
 3. Alarm samochodowy: Alarm samochodowy może być skonfigurowany tak, aby reagować na próby dostępu do samochodu bez uprzedniego zdalnego odblokowania za pomocą kluczyka. Wybierz alarm, który ma czujniki ruchu, czujniki wstrząsów i sygnalizację dźwiękową oraz optyczną.
 4. Kluczyk w klatce: To bardziej zaawansowane rozwiązanie. Kluczyk bezkluczykowy może być przechowywany w specjalnej klatce lub woreczku zabezpieczającym sygnał. To ograniczy możliwość przechwycenia sygnału przez urządzenia do kradzieży samochodów.
 5. GPS Tracker: Zainstalowanie urządzenia GPS Tracker umożliwia nam śledzenie lokalizacji pojazdu w razie kradzieży. W połączeniu z alarmem samochodowym może pomóc w odzyskaniu skradzionego samochodu.
 6. Zabezpieczenie dodatkowe: Możesz rozważyć zainstalowanie mechanicznej blokady, takiej jak Bearlock, która blokuje skrzynię biegów. To uniemożliwia przekręcenie kluczyka i uruchomienie pojazdu.
 7. Przechowywanie kluczyka w miejscu niedostępnym dla złodziei: Upewnij się, że kluczyk nie jest widoczny ani dostępny dla potencjalnych złodziei. Możesz go przechowywać w specjalnym pudełku do blokowania sygnału lub w bezpiecznym miejscu wewnątrz domu.
 8. Zabezpiecz parking: Postaraj się parkować samochód na bezpiecznym, oświetlonym terenie lub w garażu. To znacząco zmniejsza ryzyko kradzieży.

Warto również pamiętać o zachowaniu ostrożności i świadomości, szczególnie w miejscach publicznych. Kombinacja tych środków zwiększa bezpieczeństwo twojego samochodu bezkluczykowego.

Sprawdź też podcast Ubezpieczenia po ludzku.

Średnia Ocena: 5.0 z 5 (1 ocen)
5 gwiazd
1
4 gwiazdy
0
3 gwiazdy
0
2 gwiazdy
0
1 gwiazda
0
speedster
Marcin Kowalik

opinia o zabezpieczeniach

dobry tekst! przydatne informacje. O nie których sposobach na zabezpieczenie antykradzieżowe auta nie wiedziałem! Przyznaję….
formularz wypełniłem, czekam na telefon.

7 miesięcy temu

Review Jak zabezpieczyć auto bezkluczykowe przed kradzieżą?.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.