Ubezpieczenia » Ubezpieczenia w Szwajcarii » Doradca ubezpieczeniowy Davos

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Doradca ubezpieczeniowy Davos

Doradca ubezpieczeniowy Davos – tu zbieramy informacje na temat najczęściej kupowanych ubezpieczeń w Szwajcarii, również “Dritte Säule” również w Davos , kontakt do agenta.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać bezpłanie wycenę lub pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczeń w Szwajcarii

Informacje: Davos

Grisons

Davos (gsw. Tafaas, Tafaa; rm. Tavau; wł. Tavate) – miasto i gmina uzdrowiskowa w południowo-wschodniej Szwajcarii, w kantonie Gryzonia, w regionie Prättigau/Davos. Jest największą gminą w regionie zarówno pod względem liczby mieszkańców jak i powierzchni. Leży nad rzeką Landwasser. Położone na wysokości 1 560 m n.p.m. jest najwyżej położonym miastem w Europie. Miasto znane jest głównie z odbywającego się tutaj co roku Światowego Forum Ekonomicznego.

W 1868 roku Alexander Spengler wraz z Holendrem Willemem Janem Holsboerem otwiera wzorowane na Sokołowsku pierwsze sanatorium leczenia gruźlicy – Kuranstalt Spengler-Holsboer.

Miasto stało się popularnym uzdrowiskiem zimowym pod koniec XIX wieku. Akcję swojej powieści Czarodziejska góra osadził w nim niemiecki pisarz Thomas Mann.

W Davos mieszka 10 832 osób. W 2020 roku 27,5% populacji gminy stanowiły osoby urodzone poza Szwajcarią.

Miasto podzielone jest na sześć dzielnic (Ortsteil):

W Davos działalność religijną prowadzi Ewangelicko-reformowany Kościół Szwajcarii, Kościół rzymskokatolicki oraz Świadkowie Jehowy.

W mieście siedzibę ma hokejowy klub sportowy HC Davos startujący w szwajcarskiej lidze National League. Swoje mecze rozgrywa na Vaillant Arena, gdzie odbywa się też coroczny międzynarodowy towarzyski turniej o Puchar Spenglera.

Miejscowości partnerskie:

Przez teren miasta przebiegają drogi główne nr 28 oraz nr 417.

Tereny narciarskie w Szwajcarii

Klienci którzy szukają informacji na temat “Doradca ubezpieczeniowy Szwajcaria” (więcej na ten temat tutaj), również zastanawiają się nad tym jakie potrzebne są ubezpieczenia w Szwajcarii… Stąd nasze zestawienie poniżej:

10 rodzajów ubezpieczeń najczęściej kupowanych w Szwajcarii

  1. Ubezpieczenie zdrowotne (Ubezpieczenia Krankenversicherung) – obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne dla każdej osoby, która mieszka lub pracuje w Szwajcarii.
  2. Ubezpieczenie OC (Ubezpieczenia Haftpflichtversicherung) – dobrowolne ubezpieczenie, ale bardzo zalecane, które chroni przedszkodami wyrządzonymi innym osobom lub ich mieniu, w tym również przed wypadkami komunikacyjnymi.
  3. Ubezpieczenie domu/mieszkania (Gebäudeversicherung) – obowiązkowe ubezpieczenie, które pokrywa szkody wyrządzone przez pożary, powodzie i inne katastrofy naturalne.
  4. Ubezpieczenie na życie (Lebensversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia finansowe zabezpieczenie dla rodziny w przypadku nagłej śmierci.
  5. Ubezpieczenie samochodu (Autoversicherung) – ubezpieczenie, które chroni samochód i kierowcę przed szkodami i wypadkami.
  6. Ubezpieczenie podróży (Reiseversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia ochronę podczas podróży, w tym przed chorobami, utratą bagażu i anulowaniem rezerwacji.
  7. Ubezpieczenie kredytowe (Kreditversicherung) – ubezpieczenie, które chroni przed niewypłacalnością w przypadku zaciągnięcia kredytu lub pożyczki.
  8. Ubezpieczenie biznesowe (Betriebsversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia ochronę przed ryzykiem związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej, takie jak szkody majątkowe, odpowiedzialność cywilna, choroby i wypadki pracowników.
  9. Ubezpieczenie emerytalne (Ubezpieczenia Altersversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia finansowe wsparcie po przejściu na emeryturę.
  10. Ubezpieczenie szkód osobowych (Unfallversicherung) – ubezpieczenie, które zapewnia finansowe wsparcie w przypadku nieszczęśliwych wypadków i uszczerbków na zdrowiu.

III filar emerytalny w Szwajcarii

Pewne zabezpieczenie przyszłości w Szwajcarii

Szwajcarski system emerytalny to trzy stabilne i budzące zaufanie filary. Ten system ma swoje wady, ale w społeczeństwie nadal jest kojarzony z istnym finansowym rajem.

Doradca ubezpieczeniowy Szwajcaria

3. Säule Schweiz, Grisons

Najciekawszy wydaje się być III filar w Szwajcarii, czyli trzeci filar emerytalny – 3. Säule Schweiz – który jest dosyć pewnym, stabilnym zabezpieczeniem przyszłości.

Dowiedz się więcej na ten temat z video o Trzecim Filarze.

Kontakt w sprawie Dritte Säule w pobliżu Grisons


Jeżeli szukasz ubezpieczeń na życie w Polsce – to sprawdź te informacje.

Review Doradca ubezpieczeniowy Davos.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.