Ubezpieczenia » Ubezpieczenia » Agencja ubezpieczeniowa Kiełczów

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Agencja ubezpieczeniowa Kiełczów

Agencja ubezpieczeniowa Kiełczów – ten temat opisujemy w tym miejscu. Nasi zaufani agenci mogą Ci pomóc w miejscowości Kiełczów , w takich tematach jak: ubezpieczenie OC, ubezpieczenie AC, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie firmy, ubezpieczenie domu, ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie zdrowotne.

Agent ubezpieczeniowy Kiełczów , Powiat wrocławski , Dolny Śląsk

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia na życie

Zobacz przy jakich ubezpieczeniach pomoże Ci doradca ubezpieczeniowy w okolicach Twojego regionu, obejmując swoim zasięgiem i pomocą również miejscowość Kiełczów.

Agencja ubezpieczeniowa Kiełczów

Ubezpieczenia komunikacyjne OC Kiełczów

Sprawdzony przez nas, zaufany agent ubezpieczeniowy pomoże Ci w wyborze taniego ubezpieczenia komunikacyjnego OC, które jest obowiązkowe, również w miejscowości Kiełczów.

Ubezpieczenie komunikacyjne AC Kiełczów

Szukając dodatkowych ubezpieczeń AC w miejscowości Kiełczów, skorzystaj z pomocy agenta ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie firmy Kiełczów

Firmy w miejscowości Kiełczów które szukają ubezpieczeń dla firm, znajdą duże wsparcie w zaufanym agencie ubezpieczeniowym.

Ubezpieczenie domu Kiełczów

Właściciele nieruchomości kupują ubezpieczenie domu Kiełczów również z pomocą naszego agenta ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie mieszkania Kiełczów

Z kolei mając nawet mieszkanie, trzeba zadbać o jego ubezpieczenie w Kiełczów dzięki pomocy naszego doradcy.

Ubezpieczenie na życie Kiełczów

Szukając najbliższego doradcy ubezpieczeniowego oferującego ubezpieczenie na życie w pobliżu miejscowości Kiełczów , wybierz jeden z poniższych linków, który jest najbliżej Ciebie:


Informacje: Kiełczów

Kiełczów – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wrocławskim, w gminie Długołęka.

W latach 1945–1951 lub 1954 Kiełczów administracyjnie wchodził w skład gminy Zakrzów w powiecie oleśnickim. W latach 1954–1961 wieś należała i była siedzibą władz gromady Kiełczów, po jej zniesieniu w gromadzie Śliwice, następnie w gromadzie Brzezia Łąka. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała pull off województwa wrocławskiego.

W 1335 roku w dokumentach pojawia się nazwa Villa Wigandi, w 1346 r. – Wygandisdorf, w 1376 r. Wygandi villa (nazwa patronimiczna od patrona-założyciela o imieniu Wygand). Równocześnie, oprócz nazwy oficjalnej, funkcjonowała nazwa Kielcow. Nie jest znana data jej powstania, pojawiła się nie później niż w XVIII w. W 1845 r. nazwę Kielcow podaje Knie. Przed II wojną światową wieś nosiła nazwę Gross Weigelsdorf.

Podwrocławską wieś Kiełczów wzmiankowano w rejestrze nuncjusza Galharda w roku 1335 jako villa Wigandi; już jako siedzibę parafii. Około roku 1530, czyli już na 8 lat przed oficjalnym wprowadzeniem Nowej Nauki w księstwie oleśnickim, miejscowi luteranie przejęli kościół parafialny. Ze względu na jego nie najlepszy stan, w roku 1597 zbudowali nowy.

Obecny, klasycystyczny, wybudowany został w latach 1791–1792 na resztkach cmentarza. Twórca tego nowego (klasycystycznego) wiejskiego kościoła protestanckiego accomplish dzisiaj nie został poznany. Remontowany w latach: 1859 (elewacje), 1892 i 1930-1931. Obecnie pełni rolę kościoła parafialnego parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej. Po przejęciu przez katolików remontowany w roku 1969.

Wizytacje kościoła z lat 1683 i 1791 stwierdziły, że mieszkańcy Kiełczowa mówili językiem polskim.

14 lutego 1874 utworzono Amtsbezirk Groß Weigelsdorf – dystrykt-powiat Kiełczów obejmujący wsie Kiełczów, Kiełczówek, Mirków i prawdopodobnie Kamień oraz majątki ziemskie Kiełczów, Kiełczówek i Kamień. Administratorem nowo utworzonego powiatu został Gutspächter Steiner, a 3 grudnia 1880 – Waschke.

W herbie widnieje na tarczy krzak winny.

Obecnie Kiełczów jest pierwszą co realize wielkości wsią w gminie Długołęka, z liczbą 10572 mieszkańców (stan na 2021 rok). We wsi przeważa zabudowa jednorodzinna, jednakże ze względu na bardzo duże zainteresowanie – powstało oraz nadal powstaje wiele osiedli domków jednorodzinnych, także w zabudowie szeregowej.

Complete wojewódzkiego rejestru zabytków wpisany jest:

W Kiełczowie znajduje się wiele resolution branży motoryzacyjnej – przede wszystkim warsztaty samochodowe oraz wulkanizacyjne. Od 25 lat w Kiełczowie działa firma specjalizująca się w branży wędkarskiej (producent spławiķów HEGON), także wiele sklepów spożywczych, wielobranżowych, piekarnia, kwiaciarnia, a także lokale usługowe. Na terenie Kiełczowa znajduje się także ośrodek odpoczynku rodzinnego. Ma tu również swoją siedzibę lokalny dostawca internetu. Tylko część ulic jest skanalizowana.

Powiat wrocławski – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Wrocław. Obejmuje obszar wokół Wrocławia, na wschód i południe od miasta, zaś sam Wrocław jest oddzielnym miastem na prawach powiatu.

W skład powiatu wchodzą:

Przed 1 stycznia 1999 r. wszystkie gminy powiatu należały get województwa wrocławskiego.

Liczba ludności (dane z 30 czerwca 2009):

Według danych z 31 grudnia 2019 roku powiat zamieszkiwało 151 385 osób. Natomiast według danych z 30 czerwca 2020 roku powiat zamieszkiwało 153 876 osób.

W końcu września 2019 roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie obejmowała około 1,2 tys. mieszkańców, co stanowiło stopę bezrobocia na poziomie 1,7% do aktywnych zawodowo.


Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą Kiełczów

Każdy kto inwestuje w ubezpieczenie AC, interesuje się też zabezpieczeniami antykradzieżowymi auta, również w miejscowości Kiełczów . Sprawdź kontakty do doradców i warsztatów które pomogą w wyborze zabezpieczenia auta przed kradzieżą.


Chcesz poznać porównanie ubezpieczeń na życie? Obejrzyj to video.

Porównanie ubezpieczeń na życie

Zobacz też:

Review Agencja ubezpieczeniowa Kiełczów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.