“Specjaliści IT wkrótce mogą pożegnać się z umowami B2B” – tak swój tekst zatytułował portal crn.pl.
W skrócie, w tekście z 05.08.2024 możemy przeczytać:
“Państwowa Inspekcja Pracy będzie mogła nakazać przekształcenie umowy cywilnoprawnej lub B2B w umowę o pracę, jeśli spełni one określone warunki. Przepisy o poszerzonych uprawnieniach PIP są w przygotowaniu. Dotychczas takie działanie mógł podjąć tylko sąd.”
Istnieją plusy i minusy przejścia z umowy o pracę na umowę o B2B czy też inaczej to nazywając – na samozatrudnienie.
Do minusów na pewno zaliczymy konieczność płacenia samodzielnie ZUSu, ubezpieczeń zdrowotnych, podatków. Trzeba więc… zawsze zadbac o to żeby miec środki na opłacenie tych wszystkich kosztów prowadzenia działalności.
Do plusów na pewno zaliczyć można niezależność oraz możliwość realizowania różnych swoich pomysłów biznesowych i współpracowania z różnymi zleceniodawcami.
Ubezpieczenia B2B
Pomagając na dzień klientom w wyborze ubezpieczeń, bardzo często rozmawiam z osobami prowadzącymi jednoosobowe działalności gospodarcze (JDG) i zatrudnionymi na umowach B2B.
Ubezpieczenia dla branży IT
Spośród tych osób na B2B, bardzo dużo reprezentuje branże IT. Administratorzy, frontendowcy, backendowcy, developerzy, project managerowie. Wielu z nich – przedstawicieli branży IT pracuje na umowach B2B.
Klienci którym pomagam decydują się na:
- ubezpieczenie od utraty dochodu B2B (ubezpieczenie od niezdolności do pracy)
- ubezpieczenie na życie dla przedsiębiorcy
- ubezpieczenie na życie dla programisty
- ubezpieczenie OC zawodowe dla programisty
- ubezpieczenie dla programisty
Review Koniec z umowami B2B dla branży IT?.