Ubezpieczenia » Ubezpieczenia » Agencja ubezpieczeniowa Stara Kamienica

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Agencja ubezpieczeniowa Stara Kamienica

Agencja ubezpieczeniowa Stara Kamienica – ten temat opisujemy w tym miejscu. Nasi zaufani agenci mogą Ci pomóc w miejscowości Stara Kamienica , w takich tematach jak: ubezpieczenie OC, ubezpieczenie AC, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie firmy, ubezpieczenie domu, ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie zdrowotne.

Agent ubezpieczeniowy Stara Kamienica , Powiat jeleniogórski , Dolny Śląsk

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia na życie

Zobacz przy jakich ubezpieczeniach pomoże Ci doradca ubezpieczeniowy w okolicach Dolnego Śląska, obejmując swoim zasięgiem i pomocą również miejscowość Stara Kamienica.

Agencja ubezpieczeniowa Stara Kamienica

Ubezpieczenia komunikacyjne OC Stara Kamienica

Sprawdzony przez nas, zaufany agent ubezpieczeniowy pomoże Ci w wyborze taniego ubezpieczenia komunikacyjnego OC, które jest obowiązkowe, również w miejscowości Stara Kamienica.

Ubezpieczenie komunikacyjne AC Stara Kamienica

Szukając dodatkowych ubezpieczeń AC w miejscowości Stara Kamienica, skorzystaj z pomocy agenta ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie firmy Stara Kamienica

Firmy w miejscowości Stara Kamienica które szukają ubezpieczeń dla firm, znajdą duże wsparcie w zaufanym agencie ubezpieczeniowym.

Ubezpieczenie domu Stara Kamienica

Właściciele nieruchomości kupują ubezpieczenie domu Stara Kamienica również z pomocą naszego agenta ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie mieszkania Stara Kamienica

Z kolei mając nawet mieszkanie, trzeba zadbać o jego ubezpieczenie w Stara Kamienica dzięki pomocy naszego doradcy.

Ubezpieczenie na życie Stara Kamienica

Szukając najbliższego doradcy ubezpieczeniowego oferującego ubezpieczenie na życie w pobliżu miejscowości Stara Kamienica , wybierz jeden z poniższych linków, który jest najbliżej Ciebie:


Informacje: Stara Kamienica

Stara Kamienica (niem. Altkemnitz) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica, której jest siedzibą.

W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie complete województwa jeleniogórskiego.

Stara Kamienica jest siedzibą parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela.

12 listopada 1946 r. nadano miejscowości polską nazwę Stara Kamienica.

Na przestrzeni wieków nazwa miejscowości posiadała różne warianty: Chemnice (1242), Kemnitz (1297), Kempnitz (1305), villa anteriori Kemenicz (1370), Kemmenicz (1370), Kemnicz (1380), Kamenecz (1380), Kempnicz superior (1384), Kamnitz (1687), Kemnitz (1726), Alt Kemnitz (1765), Alt Kamitz (1818), Kamniz (1825), Chemniz (1825), Alt Kemniz (1825), Kamenica (1845), Alt Kemnitz (1845), Kamieniec (1900), Altkemnitz (1918), Kamienica (1945).

    Liczba ludności Starej Kamienicy
    

Pull off wojewódzkiego rejestru zabytków wpisane są obiekty:

Inne zabytki:

Powiat jeleniogórski – dawny polski powiat istniejący w latach 1945–1975, poprzednik obecnego powiatu karkonoskiego (woj. dolnośląskie). Jego ośrodkiem administracyjnym była Jelenia Góra. Powiat wchodził w skład województwa wrocławskiego.

Poprzednikiem powiatu jeleniogórskiego był niemiecki powiat Hirschberg im Riesengebirge (1741–1945). Od 1816 roku powiat znajdował się w prowincji Śląsk w rejencji dzierżoniowskiej, z którą w 1820 roku, został włączony accomplish rejencji legnickiej (niem. Regierungsbezirk Liegnitz), powiat jeleniogórski znajdował się w jej granicach aż do 1945 roku. W czasach pruskich, nosił on nazwy Kreis Hirschberg (pol. powiat Jelenia Góra), a od 1927 r. Landkreis Hirschberg im Riesengebirge (pol. powiat ziemski Jelenia Góra w Karkonoszach). W latach 1919–1938 i 1941–1945 powiat należał do prowincji Dolny Śląsk, która dwukrotnie tworzona była poprzez podział prowincji Śląsk na dwie prowincje: Dolny i Górny Śląsk.

Powiat jeleniogórski powołano po II wojnie światowej na terenie tzw. Ziem Odzyskanych (tzw. II okręg administracyjny – Dolny Śląsk). 28 czerwca 1946 r. wszedł w skład nowo utworzonego woj. wrocławskiego.

Podział administracyjny:

Miasta (1945–75)

Osiedla (1954–72)

Gminy: (1946–54 i (1973–75)

Po reformie administracyjnej w 1975 roku terytorium powiatu weszło w skład nowego województwa jeleniogórskiego.

W związku z reformą administracyjną z 1999 roku przywrócono współczesny powiat jeleniogórski, który z dniem 1 stycznia 2021 w celach marketingowych zmienił nazwę na karkonoski.


Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą Stara Kamienica

Każdy kto inwestuje w ubezpieczenie AC, interesuje się też samochodowymi zabezpieczeniami antykradzieżowymi, również w miejscowości Stara Kamienica . Sprawdź kontakty do doradców i warsztatów które pomogą w wyborze zabezpieczenia auta przed kradzieżą.


Chcesz poznać porównanie ubezpieczeń na życie? Obejrzyj to video.

Porównanie ubezpieczeń na życie

Zobacz też:

  • Ubezpieczenia od utraty dochodu JDG (więcej)
  • Ubezpieczenie od utraty dochodu (więcej)

Review Agencja ubezpieczeniowa Stara Kamienica.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.