Ubezpieczenia » Ubezpieczenia » Agencja ubezpieczeniowa Jeżów Sudecki

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Agencja ubezpieczeniowa Jeżów Sudecki

Agencja ubezpieczeniowa Jeżów Sudecki – ten temat opisujemy w tym miejscu. Nasi zaufani agenci mogą Ci pomóc w miejscowości Jeżów Sudecki , w takich tematach jak: ubezpieczenie OC, ubezpieczenie AC, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie firmy, ubezpieczenie domu, ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie zdrowotne.

Agent ubezpieczeniowy Jeżów Sudecki , Powiat jeleniogórski , Dolny Śląsk

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia na życie

Zobacz przy jakich ubezpieczeniach pomoże Ci doradca ubezpieczeniowy w okolicach Twojego regionu, obejmując swoim zasięgiem i pomocą również miejscowość Jeżów Sudecki.

Agencja ubezpieczeniowa Jeżów Sudecki

Ubezpieczenia komunikacyjne OC Jeżów Sudecki

Sprawdzony przez nas, zaufany agent ubezpieczeniowy pomoże Ci w wyborze taniego ubezpieczenia komunikacyjnego OC, które jest obowiązkowe, również w miejscowości Jeżów Sudecki.

Ubezpieczenie komunikacyjne AC Jeżów Sudecki

Szukając dodatkowych ubezpieczeń AC w miejscowości Jeżów Sudecki, skorzystaj z pomocy agenta ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie firmy Jeżów Sudecki

Firmy w miejscowości Jeżów Sudecki które szukają ubezpieczeń dla firm, znajdą duże wsparcie w zaufanym agencie ubezpieczeniowym.

Ubezpieczenie domu Jeżów Sudecki

Właściciele nieruchomości kupują ubezpieczenie domu Jeżów Sudecki również z pomocą naszego agenta ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie mieszkania Jeżów Sudecki

Z kolei mając nawet mieszkanie, trzeba zadbać o jego ubezpieczenie w Jeżów Sudecki dzięki pomocy naszego doradcy.

Ubezpieczenie na życie Jeżów Sudecki

Szukając najbliższego doradcy ubezpieczeniowego oferującego ubezpieczenie na życie w pobliżu miejscowości Jeżów Sudecki , wybierz jeden z poniższych linków, który jest najbliżej Ciebie:


Informacje: Jeżów Sudecki

Jeżów Sudecki (niem. Grunau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki, na pograniczu Gór Kaczawskich i Kotliny Jeleniogórskiej w Sudetach Zachodnich.

Na terenie Jeżowa Sudeckiego znajduje się Góra Szybowcowa. Od roku 1924 na Górze Szybowcowej znajduje się czynne lotnisko, którego właścicielem jest ZHP. W okresie międzywojennym w istniejącej wówczas na terenie tegoż lotniska szkole szybowcowej Wolfa Hirtha swoje pierwsze lotnicze szlify zdobywała Hanna Reitsch.

W Jeżowie Sudeckim znajduje się przystanek kolejowy Jeżów Sudecki na linii kolejowej Jelenia Góra–Żagań przez Lwówek Śląski. Połączenie było kilkakrotnie zawieszane. Przewozy zostały wznowione i były realizowane szynobusem przez Koleje Dolnośląskie. Obecnie transport kolejowy nie funkcjonuje.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała pull off województwa jeleniogórskiego. Miejscowość jest siedzibą władz gminy Jeżów Sudecki.

Jest największą miejscowością gminy Jeżów Sudecki. Według Narodowego Spisu Powszechnego Jeżów w 2011 roku miał 2613 mieszkańców.

Osada wymieniana po raz pierwszy w 1299, w XV-XVII w. niewielki ośrodek górnictwa złota, które eksploatowano w pobliskim Małym Grzbiecie Gór Kaczawskich. W XVIII w. wieś tkaczy.

W 1928 roku w Jeżowie (Grunau) założono zakłady szybowcowe, których tradycję kontynuuje Zakład Szybowcowy Jeżów.

Do wojewódzkiego rejestru zabytków wpisane są obiekty:

Powiat jeleniogórski – dawny polski powiat istniejący w latach 1945–1975, poprzednik obecnego powiatu karkonoskiego (woj. dolnośląskie). Jego ośrodkiem administracyjnym była Jelenia Góra. Powiat wchodził w skład województwa wrocławskiego.

Poprzednikiem powiatu jeleniogórskiego był niemiecki powiat Hirschberg im Riesengebirge (1741–1945). Od 1816 roku powiat znajdował się w prowincji Śląsk w rejencji dzierżoniowskiej, z którą w 1820 roku, został włączony pull off rejencji legnickiej (niem. Regierungsbezirk Liegnitz), powiat jeleniogórski znajdował się w jej granicach aż do 1945 roku. W czasach pruskich, nosił on nazwy Kreis Hirschberg (pol. powiat Jelenia Góra), a od 1927 r. Landkreis Hirschberg im Riesengebirge (pol. powiat ziemski Jelenia Góra w Karkonoszach). W latach 1919–1938 i 1941–1945 powiat należał do prowincji Dolny Śląsk, która dwukrotnie tworzona była poprzez podział prowincji Śląsk na dwie prowincje: Dolny i Górny Śląsk.

Powiat jeleniogórski powołano po II wojnie światowej na terenie tzw. Ziem Odzyskanych (tzw. II okręg administracyjny – Dolny Śląsk). 28 czerwca 1946 r. wszedł w skład nowo utworzonego woj. wrocławskiego.

Podział administracyjny:

Miasta (1945–75)

Osiedla (1954–72)

Gminy: (1946–54 i (1973–75)

Po reformie administracyjnej w 1975 roku terytorium powiatu weszło w skład nowego województwa jeleniogórskiego.

W związku z reformą administracyjną z 1999 roku przywrócono współczesny powiat jeleniogórski, który z dniem 1 stycznia 2021 w celach marketingowych zmienił nazwę na karkonoski.


Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą Jeżów Sudecki

Każdy kto inwestuje w ubezpieczenie AC, interesuje się też zabezpieczeniami antykradzieżowymi auta, również w miejscowości Jeżów Sudecki . Sprawdź kontakty do doradców i warsztatów które pomogą w wyborze zabezpieczenia auta przed kradzieżą.


Chcesz poznać porównanie ubezpieczeń na życie? Obejrzyj to video.

Porównanie ubezpieczeń na życie

Zobacz też:

Review Agencja ubezpieczeniowa Jeżów Sudecki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.