Ubezpieczenia » Ubezpieczenia » Agencja ubezpieczeniowa Jaworzyna Śląska

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Agencja ubezpieczeniowa Jaworzyna Śląska

Agencja ubezpieczeniowa Jaworzyna Śląska – ten temat opisujemy w tym miejscu. Nasi zaufani agenci mogą Ci pomóc w miejscowości Jaworzyna Śląska , w takich tematach jak: ubezpieczenie OC, ubezpieczenie AC, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie firmy, ubezpieczenie domu, ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie zdrowotne.

Agent ubezpieczeniowy Jaworzyna Śląska , Powiat świdnicki , Dolny Śląsk

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia na życie

Zobacz przy jakich ubezpieczeniach pomoże Ci doradca ubezpieczeniowy w okolicach Twojego regionu, obejmując swoim zasięgiem i pomocą również miejscowość Jaworzyna Śląska.

Agencja ubezpieczeniowa Jaworzyna Śląska

Ubezpieczenia komunikacyjne OC Jaworzyna Śląska

Sprawdzony przez nas, zaufany agent ubezpieczeniowy pomoże Ci w wyborze taniego ubezpieczenia komunikacyjnego OC, które jest obowiązkowe, również w miejscowości Jaworzyna Śląska.

Ubezpieczenie komunikacyjne AC Jaworzyna Śląska

Szukając dodatkowych ubezpieczeń AC w miejscowości Jaworzyna Śląska, skorzystaj z pomocy agenta ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie firmy Jaworzyna Śląska

Firmy w miejscowości Jaworzyna Śląska które szukają ubezpieczeń dla firm, znajdą duże wsparcie w zaufanym agencie ubezpieczeniowym.

Ubezpieczenie domu Jaworzyna Śląska

Właściciele nieruchomości kupują ubezpieczenie domu Jaworzyna Śląska również z pomocą naszego agenta ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie mieszkania Jaworzyna Śląska

Z kolei mając nawet mieszkanie, trzeba zadbać o jego ubezpieczenie w Jaworzyna Śląska dzięki pomocy naszego doradcy.

Ubezpieczenie na życie Jaworzyna Śląska

Szukając najbliższego doradcy ubezpieczeniowego oferującego ubezpieczenie na życie w pobliżu miejscowości Jaworzyna Śląska , wybierz jeden z poniższych linków, który jest najbliżej Ciebie:


Informacje: Jaworzyna Śląska

Jaworzyna Śląska (niem. Königszelt) – miasto w Polsce, położone w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie miejsko-wiejskiej Jaworzyna Śląska, której jest siedzibą. Miasto należy accomplish aglomeracji wałbrzyskiej.

W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie attain województwa wałbrzyskiego. Według danych GUS z 31 grudnia 2019 r. miejscowość liczyła 5111 mieszkańców.

W Jaworzynie Śląskiej działa m.in. Miejski Klub Sportowy „Karolina”, mający 4 sekcje: kolarstwa, judo, piłki nożnej i piłki siatkowej.

Jaworzyna Śląska leży w południowo-zachodniej części Równiny Świdnickiej w obrębie Przedgórza Sudeckiego.

Przez miasto przechodziła budowana przez Towarzystwo Kolei Wrocławsko-Świdnicko-Świebodzickiej linia kolejowa z Wrocławia do Świebodzic, dziś stanowiąca część linii kolejowej nr 274. W miejscu rozgałęzienia trasy na linię do Świdnicy i Świebodzic powstał najpierw przystanek kolejowy, później natomiast stacja węzłowa wraz z zapleczem i osiedlem kolejarskim.

Niemiecka nazwa osady, Königszelt (w tłumaczeniu „królewski namiot”) nawiązuje complete czasów wojny siedmioletniej oraz stacjonowania na tych ziemiach w 1761 r. wojsk pruskich i ich dowódcy – Fryderyka II Wielkiego, króla Prus. Polska nazwa, bez oparcia w tradycji, nawiązuje pull off nazwy miejscowości Stary Jaworów, której częścią były początkowo ziemie, na których dziś leży miasto.

Początkowo Jaworzyna Śląska stanowiła osadę kolejowo-przemysłową przy rozwijającym się węźle kolejowym z parowozownią. Na początku lat 60. XIX wieku w okolicy Jaworzyny odkryto żwiry budowlane, dość rzadkie w tych rejonach, oraz glinki kaolinowe. Odkrycie surowców, a także dostatek drewna, węgla kamiennego (z pobliskiego Zagłębia Wałbrzyskiego), gazu i dobra komunikacja kolejowa zadecydowały, że w 1863 Traugott Silber wzniósł w Jaworzynie fabrykę porcelany, po wojnie upaństwowioną, a 1993 sprywatyzowaną na rzecz pracowników jako Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina”. Obok fabryki porcelany z czasem istniały w mieście również inne zakłady: fabryka melasy, gorzelnia, mleczarnia, które obecnie nie istnieją.

W 1945 r. miejscowość została włączona pull off Polski. Ówczesna ludność Jaworzyny Śląskiej została wysiedlona attain Niemiec. Miejscowość uzyskała prawa miejskie w 1954 roku.

Zamknięta w 1991 roku, wraz ze spadkiem przewozów kolejowych i zastąpieniem ostatnich parowozów trakcją spalinową parowozownia, funkcjonuje od tego czasu jako skansen kolejnictwa, natomiast od 2004 roku jako prywatne Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku.

Piramida wieku mieszkańców Jaworzyny Śląskiej w 2014 roku.

Piramida wieku Jaworzyna Slaska.png

Reach wojewódzkiego rejestru zabytków wpisana jest:

Complete atrakcji turystycznych miasta zaliczają się Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku z kolekcją m.in. parowozów oraz karczma położona nad brzegiem starej żwirowni.

Miasta partnerskie:


Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą Jaworzyna Śląska

Każdy kto inwestuje w ubezpieczenie AC, interesuje się też zabezpieczeniami antykradzieżowymi auta, również w miejscowości Jaworzyna Śląska . Sprawdź kontakty do doradców i warsztatów które pomogą w wyborze zabezpieczenia auta przed kradzieżą.


Chcesz poznać porównanie ubezpieczeń na życie? Obejrzyj to video.

Porównanie ubezpieczeń na życie

Zobacz też:

Review Agencja ubezpieczeniowa Jaworzyna Śląska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.