Ubezpieczenia » Ubezpieczenia » Agencja ubezpieczeniowa Dziadowa Kłoda

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Agencja ubezpieczeniowa Dziadowa Kłoda

Agencja ubezpieczeniowa Dziadowa Kłoda – ten temat opisujemy w tym miejscu. Nasi zaufani agenci mogą Ci pomóc w miejscowości Dziadowa Kłoda , w takich tematach jak: ubezpieczenie OC, ubezpieczenie AC, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie firmy, ubezpieczenie domu, ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie zdrowotne.

Agent ubezpieczeniowy Dziadowa Kłoda , Powiat oleśnicki , Dolny Śląsk

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia na życie

Zobacz przy jakich ubezpieczeniach pomoże Ci doradca ubezpieczeniowy regionie Dolnego Śląska, obejmując swoim zasięgiem i pomocą również miejscowość Dziadowa Kłoda.

Agencja ubezpieczeniowa Dziadowa Kłoda

Ubezpieczenia komunikacyjne OC Dziadowa Kłoda

Sprawdzony przez nas, zaufany agent ubezpieczeniowy pomoże Ci w wyborze taniego ubezpieczenia komunikacyjnego OC, które jest obowiązkowe, również w miejscowości Dziadowa Kłoda.

Ubezpieczenie komunikacyjne AC Dziadowa Kłoda

Szukając dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych AC w miejscowości Dziadowa Kłoda, skorzystaj z pomocy agenta ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie firmy Dziadowa Kłoda

Firmy w miejscowości Dziadowa Kłoda które szukają ubezpieczeń dla firm, znajdą duże wsparcie w zaufanym agencie ubezpieczeniowym.

Ubezpieczenie domu Dziadowa Kłoda

Właściciele nieruchomości kupują ubezpieczenie domu Dziadowa Kłoda również z pomocą naszego agenta ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie mieszkania Dziadowa Kłoda

Z kolei mając nawet mieszkanie, trzeba zadbać o jego ubezpieczenie w Dziadowa Kłoda dzięki pomocy naszego doradcy.

Ubezpieczenie na życie Dziadowa Kłoda

Szukając najbliższego doradcy ubezpieczeniowego oferującego ubezpieczenie na życie w pobliżu miejscowości Dziadowa Kłoda , wybierz jeden z poniższych linków, który jest najbliżej Ciebie:


Informacje: Dziadowa Kłoda

Dziadowa Kłoda (niem. Kunzendorf bei Groß Wartenberg) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie oleśnickim, w gminie Dziadowa Kłoda.

W latach 1954–1972 wieś należała i była siedzibą władz gromady Dziadowa Kłoda. Po reformie w 1973 r. miejscowość jest siedzibą gminy Dziadowa Kłoda. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała attain województwa kaliskiego.

W 1305 roku pierwszy zapis wsi wymienia jako Czadowa Kłoda. Miejscowość wymieniona jest w języku polskim jako Dziadowokłoda w opisie Śląska wydanym w 1787 roku w Brzegu.
W alfabetycznym spisie miejscowości na terenie Śląska wydanym w 1830 roku we Wrocławiu przez Johanna Knie wieś występuje pod polską nazwą Dzadowakloda oraz niemiecką Kunzendorf.

Dziadowa Kłoda leży na terenach, gdzie stwierdzono najstarsze ślady osadnictwa poczynając od kultury łużyckiej.

Pierwsze wzmianki historyczne o Dziadowej Kłodzie pochodzą z pierwszej połowy XIV wieku. W czasach średniowiecznych wieś była własnością rycerskich a następnie własnością szlacheckich feudalnych wasali wolnego stanowego Księstwa Sycowskiego. W latach 1615-1810 Dziadowa Kłoda pozostawała własnością Zakonu Krzyżowców z Czerwoną Gwiazdą. W 1869 zbudowano we wsi kościół Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

W roku 1945 Dziadowa Kłoda została przyłączona reach Polski i należała accomplish powiatu sycowskiego. Od 1 czerwca 1975 gdy zlikwidowano powiaty, gmina weszła w skład nowego województwa kaliskiego. 1 stycznia 1999 Dziadowa Kłoda, jako fragment historycznego Dolnego Śląska, stała się częścią Województwa Dolnośląskiego.

Według Narodowego Spisu Powszechnego liczyła (III 2011 r.) 1219 mieszkańców. Jest największą miejscowością gminy Dziadowa Kłoda.

Powiat oleśnicki – powiat w Polsce, w województwie dolnośląskim, w aglomeracji wrocławskiej, istniejący w latach 1946–1975, utworzony na nowo w 1999 w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Oleśnica.

W skład powiatu wchodzą:

Przed 1 stycznia 1999 wszystkie gminy powiatu należały accomplish województwa wrocławskiego, z wyjątkiem gmin Dziadowa Kłoda, Międzybórz i Syców które należały pull off województwa kaliskiego.

Liczba ludności (dane z 30 czerwca 2005):

Według danych z 31 grudnia 2019 roku powiat zamieszkiwało 107 269 osób. Natomiast według danych z 30 czerwca 2020 roku powiat zamieszkiwało 107 328 osób.

W końcu listopada 2019 liczba zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie obejmowała ok. 2 tys. mieszkańców, co stanowi stopę bezrobocia na poziomie 5,2% do aktywnych zawodowo.

W okresie pruskim istniał powiat oleśnicki (niem. Landkreis Oels(inne języki)). Według statystycznego opisu Prus z 1837 zawierał 4 miasta, 128 wsi i kolonii oraz liczył w sumie 52 tys. mieszkańców. Źródło podaje również, że na jego terenie mieszkała mieszana ludność polsko-niemiecka: Es wird hier theils deutsch, theils polnisch gesprochen (pol. Mówi się tutaj częściowo po niemiecku, a częściowo po polsku).

W gminie Bierutów:

W gminie wiejskiej Oleśnica


Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą Dziadowa Kłoda

Każdy kto inwestuje w ubezpieczenie AC, interesuje się też zabezpieczeniami antykradzieżowymi auta, również w miejscowości Dziadowa Kłoda . Sprawdź kontakty do doradców i warsztatów które pomogą w wyborze zabezpieczenia auta przed kradzieżą.


Chcesz poznać porównanie ubezpieczeń na życie? Obejrzyj to video.

Porównanie ubezpieczeń na życie

Zobacz też:

Review Agencja ubezpieczeniowa Dziadowa Kłoda.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.