Ubezpieczenia » Ubezpieczenia dla lekarzy » Ubezpieczenia dla fizjoterapeuty Lublin

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenia dla fizjoterapeuty Lublin

Ubezpieczenia dla fizjoterapeuty Lublin – tego szukają co raz częściej fizjoterapeuci. Nasi zaprzyjaźnieni agenci ubezpieczeniowi pomagają fizjoterapeutom właśnie w tym – w wyborze ubezpieczenia.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia dla fizjoterapeuty

W tym tekście pochylamy się nad następującymi tematami: o jakie ubezpieczenia najczęściej pytają i kupują fizjoterapeuci, pracownicy ochrony zdrowia, kto kupuje ubezpieczenia od utraty dochodu, w jakim wieku są lekarze kupujący ubezpieczenie od utraty dochodu, kto częściej kupuje polisę od utraty dochodu dla lekarzy – kobiety czy mężczyźni.

Ubezpieczenia dla fizjoterapeuty Lublin

Fizjoterapeuta – samodzielny zawód medyczny, absolwent 4-letnich podyplomowych studiów specjalizacyjnych (specjalista fizjoterapii), studiów magisterskich lub licencjackich o kierunku rehabilitacja ruchowa lub fizjoterapia (różnice w kompetencjach). Część fizjoterapeutów posiada również dodatkowo stopnie naukowe (doktor, doktor habilitowany) lub tytuł naukowy (profesor).

Fizjoterapeuci są w Polsce trzecim co do liczebności zawodem medycznym (ponad 64 tys. osób z aktywnymi uprawnieniami zawodowymi wg rejestru Krajowej Izby Fizjoterapii) po lekarzach i pielęgniarkach. Ich rola staje się szczególnie istotna wobec rozpowszechnienia schorzeń o podłożu neurologicznym (udary, uszkodzenia rdzenia kręgowego, uszkodzenia czaszkowo-mózgowe, a u dzieci: MPD i zaburzenie neurorozwojowe), kardiologicznych oraz starzeniem się społeczeństwa (fizjoterapia geriatryczna).

Jakie ubezpieczenia najczęściej kupują fizjoterapeuci

Wśród ubezpieczeń które najczęściej kupują fizjoterapeuci znajdują się:

  • Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla fizjoterapeuty
  • Dobrowolne ubezpieczenie OC dla fizjoterapeuty
  • Ubezpieczenie utraty dochodu fizjoterapeuty
  • Ubezpieczenie ochrony prawnej fizjoterapeuty
  • Ubezpieczenie fizjoterapeuty przed ryzykiem HIV i WZW
  • Obowiązkowe i dobrowolne ubezpieczenie OC podmiotu leczniczego

Kto kupuje ubezpieczenia od utraty dochodu dla medyków

Najliczniejsza grupa pracowników Ochrony Zdrowia, kupujących ubezpieczenie od utraty dochodu dla lekarzy, to osoby w wieku 45 – 54 lat. Stanowią oni aż 42,24% kupujących.

Mężczyźni czy kobiety kupują polisę od utraty dochodu dla medyków

31% pracowników ochrony zdrowia kupujących ubezpieczenie od utraty dochodu medyków to mężczyźni.

Z kolei 69% klientów kupujących ubezpieczenie od utraty dochodu dla lekarzy to kobiety.

Jednak, ten rozkład według płci zmienia się… wraz z wiekiem.

Jakie firmy ubezpieczają lekarzy?

Do towarzystw ubezpieczeniowych w których najczęściej lekarze, a dokładniej – fizjoterapeuci kupują ubezpieczenia należą Lloyds, Leadenhall, Aviva, Generali, PZU.

Informacje: Lublin 

Lublin  (łac. Lublinum) – miasto na prawach powiatu we wschodniej Polsce, stolica województwa i powiatu lubelskiego, centralny ośrodek aglomeracji lubelskiej. Dziewiąte co do wielkości populacji miasto w Polsce, drugie w Małopolsce (334 681 mieszkańców (stan na 30 czerwca 2021).

Położone na Wyżynie Lubelskiej nad Bystrzycą, na dwóch odmiennych obszarach. Część zachodnia ma urozmaiconą rzeźbę terenu. Występują tam liczne wąwozy, doliny i wzgórza. Część wschodnia jest płaska. Lublin jest ulokowany ok. 170 km od Warszawy, nieopodal granicy krain historycznych: Małopolski i Rusi Czerwonej i ok. 100 km od przejścia granicznego z Ukrainą.

Osada handlowa, położona na szlaku prowadzącym z okolic Morza Czarnego, istniała w tym miejscu od VI w. Od X do XV w. Lublin należał do jednostki administracyjnej, której centrum był Sandomierz. W I Rzeczypospolitej był ważnym ośrodkiem administracyjnym, handlowym i kulturalnym. Od połowy XVII w. i w XVIII w. miasto podupadło i zubożało. W wyniku III rozbioru znalazło się w zaborze austriackim, następnie kolejno: w Księstwie Warszawskim i Królestwie Polskim. W 3. ćwierci XIX w. Lublin, włączony Koleją Nadwiślańską do rosyjskiej sieci kolejowej, szybko rozrósł się i nabrał charakteru przemysłowego. Zmienił się także jego kształt urbanistyczny. W pierwszej i drugiej wojnie światowej padł ofiarą gospodarki rabunkowej i Holokaustu. W okresie PRL nastąpił gwałtowny rozwój Lublina. W tym czasie ludność wzrosła ponad trzykrotnie. Umocnił się akademicki charakter miasta. Zbudowano szereg zakładów przemysłowych, wzniesiono nowe dzielnice mieszkaniowe.

Od 2004 przeprowadzane są liczne inwestycje z funduszy Unii Europejskiej. Miasto rozwija się jako ośrodek nauki, kultury, turystyki, sportu i rekreacji, a także usług i przemysłu. Umacnia się jako węzeł transportowy: posiada ekspresową obwodnicę w ciągu Via Carpathia oraz port lotniczy. Lublin jest członkiem Unii Metropolii Polskich, siedzibą instytucji samorządowych i państwowych, konsulatów, brygady litewsko-polsko-ukraińskiej, archidiecezji i metropolii Kościoła katolickiego oraz diecezji Kościoła prawosławnego.

Dowiedz się więcej – video o ubezpieczeniach na YouTube.

Ubezpieczenia Leadenhall w pobliżu

Szukając ubezpieczeń Leadenhall w pobliżu, kieruj się poniższymi linkami:

Ubezpieczenie na życie w pobliżu

OIL ubezpieczenia w pobliżu

Ubezpieczenia dla marynarzy w pobliżu

Ubezpieczenie od utraty dochodu w pobliżu

Ubezpieczenia dla ratowników w pobliżu

Jeżeli szukasz ubezpieczeń dla ratowników medycznych w pobliżu miasta Lublin , Lublin to sprawdź poniższe linki:

Ubezpieczenia dla psychologów w pobliżu

Jeżeli szukasz ubezpieczenia dla psychologa w pobliżu miasta Lublin , Lublin to sprawdź poniższe linki:

Review Ubezpieczenia dla fizjoterapeuty Lublin.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.