Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Co to jest ryzyko zawodowe?

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Co to jest ryzyko zawodowe?

Ryzyko zawodowe – rzadko o nim myślimy na co dzień, ale profesjonaliści znają swoje ryzyko zawodowe w obrębie swoich obowiązków i wykonywanych zadań.

Ryzyko zawodowe jest definiowane przez rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r w następujący sposób:

“prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych zdarzeń związanych z wykonywaną pracą, powodujących straty, w szczególności wystąpienia u pracowników niekorzystnych skutków zdrowotnych w wyniku zagrożeń zawodowych występujących w środowisku pracy lub sposobu wykonywania pracy”.

Co to jest ryzyko zawodowe?

Warto znać pojęcie ryzyka zawodowego w swojej pracy, aby minimalizować ryzyka, unikać wystąpienia zwolnienia L4, oraz zostanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia OC zawodowego czy ubezpieczenia od utraty dochodu.

Jakie zawody powinny korzystać z ubezpieczenia OC zawodowego

Obecnie dla ponad 250 zawodów istnieje możliwość zdobycia ubezpieczenia OC zawodowego. Wśród nich znajdziemy między innymi: programistów, dziennikarzy prasowych, zarządzających stacją radiową, project managerów, specjalistów ds. marketingu, instruktorów jogi, instruktorów fitness, reporterów radiowych, fotoreporterów, fotografów.

Jak działa ubezpieczenie od utraty dochodu?

Ubezpieczenie od utraty dochodu, po jego wykupieniu i opłaceniu składki, pozwoli Ci w przypadku Twojej choroby lub upadku (zwolnienie L4) otrzymywać świadczenia w wysokości zbliżonej do Twoich zarobków.

Zobacz jakie zawody mogą liczyć na ubezpieczenie OC zawodowe:

Warto też sprawdzić:

Review Co to jest ryzyko zawodowe?.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.