Ubezpieczenia » PPK » Jak zrezygnować z PPK? Jak się wypisać z Pracowniczych Planów Kapitałowych?

admin

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Jak zrezygnować z PPK? Jak się wypisać z Pracowniczych Planów Kapitałowych?

PPK rezygnacja: Jak się wypisać? Wzór rezygnacji.

Marcin: Ok, to jest cenna informacja doświadczonego praktyka i eksperta. Ja dla transparentności i dla swojej rzetelności później dopiszę w tekście te wszystkie inne marki, brandy, które to oferują. Na pewno wiele osób zastanawia się czasami – pewnie też po tej pierwszej wspomnianej wypłacie z potrąceniem, o której mówiłeś – i będzie zadawać sobie pytanie: „jak zrezygnować z PPK?” albo „jak się wypisać?”, albo „gdzie znaleźć wzór rezygnacji?”. Powiedz – jak to działa?

Sebastian: Generalnie wzór jest dostępny nawet na stronie Ministerstwa Finansów, więc tak naprawdę dostępność tego dokumentu jest bardzo duża. Zazwyczaj praktykowaliśmy to w ten sposób, żeby ten dokument też był dostępny w kadrach czy odpowiednio w płacach – w zależności, który dział w firmie się tym zajmuje. To jest o tyle ważne, że te druki, dotyczące naszej obecności w PPK, składamy pracodawcy. 

Czyli to, co mogłoby się wydawać takie trochę dziwne, bo większość osób kojarzyła, że „skoro pan jest z tej firmy, ta firma obsługuje PPK, to ja chcę u pana zrezygnować”. Nie – rezygnujemy u pracodawcy w tym odpowiednim dziale. Wszystkie te działy są wyposażone w te druki – czy to w wersji elektronicznej, czy w wersji papierowej. 

I tak naprawdę decyzja o rezygnacji jest o tyle też, powiedziałbym, elastyczna, że ona odbywa się w tym miesiącu, w którym rezygnujemy. Czyli jeżeli przyjdę we wrześniu, powiem, że rezygnuję, to zrezygnowałem we wrześniu i nie ma problemu. Nie ma żadnych takich okresów karencyjnych, jakichś przestojów, że muszę jakiś odpowiedni czas odczekać. Podejmuję decyzję o rezygnacji i nie ma problemu. 

My zachęcamy przy tych akcjach informacyjnych, bo tak naprawdę te rezygnacje późniejsze to jest trochę inna sytuacja niż te rezygnacje takie, powiedziałbym, wstępne, czyli te na etapie wdrożenia. My na wdrożeniu zawsze staramy się sygnalizować ludziom i myślę, że to jest dobry sygnał też dla potencjalnych odbiorców tego komunikatu, żeby tę decyzję tak naprawdę podjąć w miarę szybko. Czyli jeżeli w danej firmie instytucja finansowa organizuje dla nas spotkanie, na tym spotkaniu mówi, jakie są argumenty dotyczące PPK, jakie są plusy i minusy, jak ta oferta się kształtuje i ja na takim spotkaniu siedząc mówię: „nie, to nie dla mnie”, to jeżeli nie potrzebuję dodatkowego czasu do namysłu, to tak naprawdę najlepiej tego samego dnia to załatwić.

Wypełnij poniższy formularz jeżeli potrzebujesz pomocy we wdrożeniu PPK w firmie lub potrzebujesz szkolenia z PPK.

Pomagamy we wdrożeniu PPK w miastach: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Rzeszów Gliwice, Zabrze, Olsztyn, Bielsko-Biała, Bytom, Zielona Góra, Rybnik, Ruda Śląska, Tychy, Opole, Gorzów Wielkopolski, Dąbrowa Górnicza.

Review Jak zrezygnować z PPK? Jak się wypisać z Pracowniczych Planów Kapitałowych?.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

admin