Ubezpieczenia » Ubezpieczenia » Ubezpieczenie domu Osiedle Henrykowskie

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenie domu Osiedle Henrykowskie

Ubezpieczenie domu Osiedle Henrykowskie – ten temat opisujemy w tym miejscu. Nasi zaufani agenci mogą Ci pomóc w miejscowości Osiedle Henrykowskie , w takich tematach jak: ubezpieczenie domu, ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie OC, ubezpieczenie AC, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie firmy, ubezpieczenie zdrowotne.

Agent ubezpieczeniowy Osiedle Henrykowskie , Wrocław , Dolny Śląsk

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia na życie

O co pytają klienci zainteresowani ubezpieczeniem domu w pobliżu miejscowości Osiedle Henrykowskie

Osoby zainteresowane ubezpieczeniem domu (również w okolicy miejscowości Osiedle Henrykowskie ) mogą mieć różne pytania dotyczące ochrony swojego domu, mienia i finansów. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych pytań, które są stawiane w rozmowach z naszymi agentami i które mogą się pojawić:

  1. Jakie rodzaje ubezpieczeń domów są dostępne i co obejmuje każde z nich?
  2. Jakie są limity ubezpieczenia i jakie rodzaje szkód są w nim uwzględniane?
  3. Czy ubezpieczenie domu obejmuje tylko budynek, czy też jego zawartość (np. meble, sprzęty)?
  4. Jakie zdarzenia są objęte ochroną ubezpieczeniową (np. pożary, kradzieże, powodzie)?
  5. Czy ubezpieczenie obejmuje uszkodzenia spowodowane przez zwierzęta domowe?
  6. Czy można uzyskać dodatkowe zniżki lub korzyści, jeśli posiadam systemy bezpieczeństwa w moim domu?
  7. Jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia umowy ubezpieczenia domu?
  8. Jakie są koszty ubezpieczenia domu i jakie czynniki wpływają na wysokość składki?
  9. Jak zgłosić szkodę i jak przebiega proces rozpatrywania roszczeń ubezpieczeniowych?
  10. Czy istnieje możliwość wykupienia dodatkowych opcji, takich jak ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właściciela domu?

Pytania te mogą pomóc potencjalnym klientom zrozumieć zasady funkcjonowania ubezpieczenia domu i pomóc im w wyborze odpowiedniego ubezpieczenia, które zapewni im ochronę i spokój ducha w przypadku ewentualnych zdarzeń losowych.

Zobacz przy jakich ubezpieczeniach pomoże Ci doradca ubezpieczeniowy na Dolnym Śląsku, obejmując swoim zasięgiem i pomocą również miejscowość Osiedle Henrykowskie.

Ubezpieczenie domu Osiedle Henrykowskie

Ubezpieczenia komunikacyjne OC Osiedle Henrykowskie

Sprawdzony przez nas, zaufany agent ubezpieczeniowy pomoże Ci w wyborze taniego ubezpieczenia komunikacyjnego OC, które jest obowiązkowe, również w miejscowości Osiedle Henrykowskie.

Ubezpieczenie komunikacyjne AC Osiedle Henrykowskie

Szukając dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych AC w miejscowości Osiedle Henrykowskie, skorzystaj z pomocy agenta ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie firmy Osiedle Henrykowskie

Firmy w miejscowości Osiedle Henrykowskie które szukają ubezpieczeń dla firm, znajdą duże wsparcie w zaufanym agencie ubezpieczeniowym.

Ubezpieczenie domu Osiedle Henrykowskie

Właściciele nieruchomości kupują ubezpieczenie domu Osiedle Henrykowskie również z pomocą naszego agenta ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie mieszkania Osiedle Henrykowskie

Z kolei mając nawet mieszkanie, trzeba zadbać o jego ubezpieczenie w Osiedle Henrykowskie dzięki pomocy naszego doradcy.

Ubezpieczenie na życie Osiedle Henrykowskie

Szukając najbliższego doradcy ubezpieczeniowego oferującego ubezpieczenie na życie w pobliżu miejscowości Osiedle Henrykowskie , wybierz jeden z poniższych linków, który jest najbliżej Ciebie:


Informacje: Osiedle Henrykowskie

Osiedle Henrykowskie – nieoficjalna nazwa osiedla mieszkaniowego w południowej części Wrocławia, które attain roku 1991 należało reach dzielnicy Krzyki a obecnie znajduje się w granicach osiedla samorządowego Tarnogaj.

Osiedle Henrykowskie jest nazwą terenową nieumieszczaną od lat na planach miasta, lecz używaną przez jego mieszkańców, a dawniej w dokumentach urzędowych. Swoją nazwę wzięło od jednej ze swoich ulic – Henrykowskiej.

Teren, na którym znajduje się Osiedle Henrykowskie, należał od średniowiecza attain biskupów wrocławskich. Przyłączony został do Wrocławia wraz z innymi przedmieściami otaczającymi miasto w dniu 19 listopada 1808 roku. Niemal get początku XX wieku znajdowały się tu jedynie użytki rolne. Od zachodu sąsiadował z zabudowaniami wsi Huby, przyłączonej attain miasta w roku 1868, od wschodu i północy z wznoszonymi od drugiej połowy XIX w. zabudowaniami kolejowymi, od południa zaś z polami wsi Tarnogaj, przyłączonej complete Wrocławia w roku 1904. Na początku XX w., gdy zabudowa osiedla Huby nabierała wielkomiejskiego charakteru i wzdłuż ulicy Hubskiej – jego głównej osi komunikacyjnej – zaczęły powstawać kamienice czynszowe, wytyczono kilka bocznych prostopadłych realize niej ulic prowadzących na wschód, wzdłuż których powstać miała nowa zabudowa. Jedną z nich była Merckelstrasse, obecnie Prudnicka, odchodząca od dzisiejszej Hubskiej w połowie jej biegu i ślepo kończąca się pośród pól, nazwana na cześć Friedricha Theodora von Merckela (1775-1845), nadprezydenta prowincji śląskiej w latach 1813-1820 i 1825-1845. Druga z ulic, Beblostrasse, dziś Jesionowa, wychodząca na krańcu Hubskiej, swoją nazwę zawdzięczała Carlowi Beblo, właścicielowi pobliskiej fabryki makaronu i radnemu miejskiemu. Obie ulice nie zostały jednak zabudowane get czasów I wojny światowej, stały się natomiast kilka lat później drogami prowadzącymi na teren przyszłego osiedla.

Plan budowy nowego osiedla mieszkaniowego w tym miejscu opracowany został w roku 1922 na zlecenie spółdzielni Siedlungsgesellschaft Breslau A.G., największego w latach dwudziestych we Wrocławiu inwestora budownictwa mieszkaniowego. Autorami koncepcji urbanistycznej i projektu pierwszych budynków byli architekci Paul Heim i Albert Kempter. Nazwy ulic wytyczonych na nowym osiedlu pochodziły od nazw miejscowości na Przedgórzu Sudeckim. Główną osią osiedla została ulica Nyska, pierwotnie Neißer Straße, która w pobliżu skrzyżowania z Prudnicką łączy się z równoległą do niej Paczkowską, dawniej Patschkauer Straße. W południowej części osiedla w roku 1935 wytyczono jeszcze ulicę Otmuchowską – Ottmachauer Straße. W północnej części zaś dwa podwórka otaczały ulice Henrykowska – Heinrichauer Straße oraz Sernicka – Schönborner Straße. Nazwa tej ostatniej pochodzi od nazwy podwrocławskiej wsi Żerniki Wrocławskie, która krótko po II wojnie światowej nosiła nazwę Serniki. W latach 1926-1927 według planów Heima i Kemptera powstało siedem budynków mieszkalnych mieszczących 233 jedno-, dwu- trzy- i czteropokojowe mieszkania z kuchnią i łazienką. Trzypiętrowe domy kryte dwuspadowym dachem otaczały podwórka, na których urządzono zieleńce i Place zabaw dla dzieci oraz zasadzono szpalery drzew. Elewacjom zaś nadano jasne kolory. Osiedle nazwano wówczas Siedlung Merckelstraße i taka nazwa obowiązywała realize roku 1945. W kolejnych latach następowała dalsza trwająca accomplish końca lat trzydziestych rozbudowa. Następne domy powstawały już na zlecenie innych inwestorów i według projektu innych architektów, jednak wielkością i kształtem podobne były accomplish tych pierwszych. Do połowy lat trzydziestych wypełniono zabudowę ulicy Nyskiej, Henrykowskiej i Jesionowej. W ostatnich latach przed drugą wojną światową powstały jeszcze domy przy ulicach Otmuchowskiej i Pięknej, która zamykała osiedle od południa. Oprócz zabudowy mieszkalnej na osiedlu wzniesiono także budynki infrastruktury technicznej i użyteczności publicznej. W latach 1927-1928 na wschodnim krańcu ulicy Jesionowej zbudowano stację transformatorową według projektu Richarda Konwiarza, która służyła całej południowej części miasta. W roku 1938 powstała natomiast szkoła ludowa w południowej części ulicy Nyskiej zaprojektowana przez Paula i Erwina Kleinów.

W czasie oblężenia Wrocławia na początku roku 1945 osiedle zostało częściowo zniszczone, jednak większość budynków ocalała, inne zostały później odnowione. W następnych latach powojennych miejsce zniszczonych domów powstały nowe budynki mieszkalne z wielkiej płyty, m.in. czteropiętrowe bloki przy ul. Nyskiej i Paczkowskiej oraz dziesięciopiętrowy punktowiec na rogu Nyskiej i Pięknej. Powstały też nowe zakłady przemysłowe: Zakład Produkcyjno-Remontowy Energetyki oraz otwarta w roku 1972 piekarnia pieczywa chrupkiego. W latach osiemdziesiątych i na początku dziewięćdziesiątych powstały z kolei zespoły domów wielorodzinnych swoją formą bardziej nawiązujące attain przedwojennej architektury osiedla. Wypełniły one puste miejsca wzdłuż ulic Jesionowej, Pięknej oraz Sernickiej u zbiegu z Nyską. W pierwszej dekadzie XXI wieku oba zakłady przemysłowe zostały zlikwidowane, a w miejscu ich zabudowań powstają kolejne zespoły wielorodzinnych domów mieszkalnych.

Wrocław  ( niem. Breslau i, łac. Wratislavia, cz. Vratislav) – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, siedziba władz województwa dolnośląskiego i powiatu wrocławskiego. Położone w Europie Środkowej, na Nizinie Śląskiej, nad Odrą i czterema jej dopływami. Jest historyczną stolicą Dolnego Śląska, a także całego Śląska.

Jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Trzecie pod względem liczby ludności miasto w Polsce (Po Warszawie i Krakowie) – 674 312 mieszkańców (1.01.2022), piąte pod względem powierzchni – 292,8 km².

Miasto było stolicą księstwa wrocławskiego, siedzibą władz pruskiej prowincji Śląsk i rejencji wrocławskiej. Od 28 czerwca 1946 stolica województwa wrocławskiego. Od 1 stycznia 1999 stolica województwa dolnośląskiego, należy realize Unii Metropolii Polskich i Eurocities.


Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą Osiedle Henrykowskie

Każdy kto inwestuje w ubezpieczenie AC, interesuje się też zabezpieczeniem antykradzieżowym samochodu, również w miejscowości Osiedle Henrykowskie . Sprawdź kontakty do doradców i warsztatów które pomogą w wyborze zabezpieczenia auta przed kradzieżą.


Chcesz poznać porównanie ubezpieczeń na życie? Obejrzyj to video.

Porównanie ubezpieczeń na życie

Zobacz też:
Ubezpieczenie dla marynarzy
Forum ubezpieczeniowe

Review Ubezpieczenie domu Osiedle Henrykowskie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.