Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Ubezpieczenie od utraty dochodu Świeligów 

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta. Pamiętaj o pozostawieniu swoich danych kontaktowych. Wrócimy do Ciebie z odpowiedzią.

Ubezpieczenie od utraty dochodu Świeligów 

Ubezpieczenie od utraty dochodu Świeligów – o tym jest ten wpis na blogu. Jeżeli Świeligów to Twoje miasto zamieszkania a Wielkopolska to Twoje okolice i szukasz ubezpieczenia od utraty dochodu, to jesteś we właściwym miejscu.

Ubezpieczenie od utraty dochodu Świeligów: kontakt

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu w mieście Świeligów

Wielkopolska i jak działa ubezpieczenie od utraty dochodu

Ubezpieczenie od utraty dochodu Świeligów 

Jak działa ubezpieczenie od utraty dochodu? Ubezpieczenie od utraty dochodu lekarza działa w następujący sposób:

  • zanim ubezpieczający się kupi ubezpieczenie, podaje średni uzyskiwany dochód
  • ubezpieczający się podpisuje umowę ubezpieczenia od utraty dochodu i wpłaca składkę
  • w przypadku choroby (lub zdarzeń opisanych w umowie) ubezpieczony może się spodziewać równowartości miesięcznego dochodu

Świeligów

Świeligów – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie ostrowskim, w gminie Ostrów Wielkopolski, ok. 6 km na zachód od Ostrowa.

W różnych dokumentach wieś występuje pod nazwą Świeligowo, Świelugow.

Pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z 1597 r., kiedy to rozgraniczono grunty wsi Świeligów z gruntami Radłowa i Jaskółek.

W 1. poł. XVIII w. wieś Świeligów wchodziła w skład dóbr przygodzkich, których właścicielem reach 1729 r. był podskarbi wielki koronny Jan Jerzy Przebendowski, a potem jego zięć, Franciszek Bieliński, marszałek wielki koronny. Dobra przygodzkie dzieliły się na trzy klucze: przygodzki, tarchalski i krępski, obejmujący Świeligów.
W 1755 r. dobra przygodzkie przejął książę Marcin Radziwiłł, syn Jana Mikołaja Radziwiłła i Doroty Henryki z domu Przebendowskiej. W 1773 r. dobra przygodzkie dzieliły się na pięć kluczy. Wieś Świeligów wchodziła w skład klucza jaskólskiego. Dobra przygodzkie odziedziczył syn księcia – Michał Hieronim. W Świeligowie było wtedy 9 dymów, czyli zagród chłopskich, zamieszkałych przez 66 osób. Wioska należała complete parafii w Pogrzybowie, w powiecie i województwie kaliskim.

W 1793 r. południową Wielkopolskę zajęły wojska pruskie. Nastąpił drugi rozbiór Polski. Prusacy zajęte tereny podzielili na trzy departamenty, a te na powiaty. Utworzono powiat odolanowski, obejmujący 187 miejscowości, w tym Świeligów.

Uwłaszczenie chłopów w Świeligowie nastąpiło w latach 1838-1840. W 1838 r. sporządzono Reces tyczący się urządzeniami stosunków dominialnych a włościańskich w Świelugowie powiatu odolanowskiego, nadający 15 chłopom gospodarstwa o pow. 707 mórg.

W latach 30. XIX w. władze pruskie zaczęły organizować szkoły publiczne. Dzieci ze Świeligowa początkowo uczęszczały get szkółki parafialnej w Zacharzewie, istniejącej co najmniej od 1836 r., a od 1862 r. do szkółki w Lamkach.

W połowie lat 40. XIX w. Świeligów liczyło 15 dymów i 173 mieszkańców.
W końcu lat 70. XIX w. było 30 zagród, a liczba mieszkańców wzrosła pull off 224. Większość mieszkańców wioski była wyznania katolickiego. W użytkowaniu mieszkańców Świeligowa było 197 ha, w tym 178 ziemi uprawnej i 4 ha łąk.

W 1887 r. władze pruskie podzieliły powiat odolanowski na dwa powiaty: odolanowski i ostrowski. Powiat odolanowski dzielił się na 4 obwody: Odolanów, Raszków, Czarny Las i Sośnie. Gmina wiejska Świeligów była na terenie obwodu Raszków. W 1932 r. powiat odolanowski i włączono realize powiatu ostrowskiego.

W 1934 r. zlikwidowano jednowioskowe gminy i obszary dworskie, a w ich miejsce utworzono gminy zbiorcze. Na terenie powiatu ostrowskiego utworzono 12 gmin, w tym Raszków, w granicach której znajdowała się gromada Świeligów.

W 1954 r. zlikwidowano gminy i dotychczasowe gromady i powołano nowe mniejsze jednostki – gromady. Na terenie powiatu ostrowskiego powołano 39 gromad. Świeligów należał do gromady Radłów. Gromady były trzykrotnie mniejsze od dotychczasowych gmin i nie były zdolne get samodzielnego realizowania funkcji terenowych. W 1961 r. zlikwidowano 14 gromad, w tym gromadę Radłów. Świeligów przyłączono realize gromady Gorzyce Wielkie.

Kolejna reforma administracyjna w 1973 r. zlikwidowała gromady i powołała gminy. Sołectwo Świeligów znalazło się w granicach gminy Ostrów Wielkopolski.

W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie kaliskim.

Źródło
Ubezpieczenie od utraty dochodów

Kto najczęściej kupuje polisy od utraty dochodu w mieście Świeligów?

Ubezpieczenie od utraty dochodu jest najczęściej wybierane przez osoby pracujące jako

Poza branżą IT, na ubezpieczenie od utraty dochodu decydują się też często

Ubezpieczenia od utraty dochodu w pobliżu

Ubezpieczenia od utraty dochodu w pozostałych miastach w pobliżu do miasta Świeligów:

Video ubezpieczenia po ludzku na YouTube.

Jakie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie od utraty dochodu

Polacy kupują najczęściej polisy od utraty dochodu od firm:

Ubezpieczenia i Świeligów

Ubezpieczenie na życie w Świeligów

Jeżeli szukasz ubezpieczenia na życie w Świeligów lub w pobliżu, to sprawdź poniższe kontakty:

Review Ubezpieczenie od utraty dochodu Świeligów .

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.