Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Ubezpieczenie od utraty dochodu Strękowo 

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta. Pamiętaj o pozostawieniu swoich danych kontaktowych. Wrócimy do Ciebie z odpowiedzią.

Ubezpieczenie od utraty dochodu Strękowo 

Ubezpieczenie od utraty dochodu Strękowo – o tym jest ten wpis na blogu. Jeżeli Strękowo to Twoje miasto zamieszkania a Mazowieckie to Twoje okolice i szukasz ubezpieczenia od utraty dochodu, to jesteś we właściwym miejscu.

Ubezpieczenie od utraty dochodu Strękowo: kontakt

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu w mieście Strękowo

Mazowieckie i jak działa ubezpieczenie od utraty dochodu

Ubezpieczenie od utraty dochodu Strękowo 

Jak działa ubezpieczenie od utraty dochodu? Ubezpieczenie od utraty dochodu lekarza działa w następujący sposób:

  • zanim ubezpieczający się kupi ubezpieczenie, podaje średni uzyskiwany dochód
  • ubezpieczający się podpisuje umowę ubezpieczenia od utraty dochodu i wpłaca składkę
  • w przypadku choroby (lub zdarzeń opisanych w umowie) ubezpieczony może się spodziewać równowartości miesięcznego dochodu

Strękowo

Strękowo – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie ostrowskim, w gminie Nur.

Wieś szlachecka położona była w drugiej połowie XVI wieku w powiecie nurskim ziemi nurskiej województwa mazowieckiego. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała attain województwa łomżyńskiego.

Obok miejscowości przepływa rzeczka Pukawka, dopływ Bugu. Przez wieś przebiega droga krajowa nr 63.

Wierni kościoła rzymskokatolickiego należą do parafii św. Jana Apostoła w Nurze.

Na terenie wsi odkryto osadę wczesnośredniowieczną. Osadnictwo te zanikło zapewne w XIII lub XIV wieku, podczas licznych wojen i najazdów. Po raz drugi ludzie osiedlili się w Strękowie na początku XV wieku. Była to niewielka osada rycerska zamieszkała przez ród Strękowskich.

W XVI wieku Strękowscy sprzedali część wsi wójtowi nurskiemu, Piotrowi Chądzyńskiemu, herbu Ciołek. W roku 1578 wieś była podzielona na dwie części:

Na początku XVII wieku starostą nurskim został Jan Chądzyński, syn Piotra, wójta nurskiego i bratanek poprzedniego starosty. On też zapewne przejął Strękowo. W następnych latach Chądzyńscy sprzedali Strękowo. Wieś często zmieniała właścicieli. W końcu XVIII wieku trafiła realize Franciszka Ciołkowskiego, pisarza ziemskiego płockiego, który ożenił się z Barbarą z Glinków.

W 1827 roku naliczono tu 9 domów i 67 mieszkańców. W XIX w. była to niewielka wieś dworska zamieszkana przez chłopów. Obok wsi funkcjonował folwark. W czasie uwłaszczenia powstało w Strękowie 13 gospodarstw na 174 morgach ziemi. W 1888 roku folwark mierzył 564 morgów, z czego grunty orne zajmowały 300 morgów, łąki – 64, pastwiska – 29, las – 134, nieużytki 37 morgów.

Na początku XX wieku folwark został rozparcelowany. Na jego miejscu powstała osada Strękowo Nieczykowskie, którą wyszczególniają mapy z lat trzydziestych XX wieku. W 1921 roku Strękowo liczyło 30 domów i 224 mieszkańców. Wieś należała get gminy Nur.

W Strękowie urodził się Józef Małowieski – poseł na Sejm.

Źródło
Ubezpieczenie od utraty dochodów

Kto najczęściej kupuje polisy od utraty dochodu w mieście Strękowo?

Ubezpieczenie od utraty dochodu jest najczęściej wybierane przez osoby pracujące jako

Poza branżą IT, na ubezpieczenie od utraty dochodu decydują się też często

Ubezpieczenia od utraty dochodu w pobliżu

Ubezpieczenia od utraty dochodu w pozostałych miastach w pobliżu do miasta Strękowo:

Video ubezpieczenia po ludzku na YouTube.

Jakie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie od utraty dochodu

Polacy kupują najczęściej polisy od utraty dochodu od firm:

Ubezpieczenia i Strękowo

Ubezpieczenie na życie w Strękowo

Jeżeli szukasz ubezpieczenia na życie w Strękowo lub w pobliżu, to sprawdź poniższe kontakty:

Review Ubezpieczenie od utraty dochodu Strękowo .

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.