Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Ubezpieczenie od utraty dochodu Staświny 

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta. Pamiętaj o pozostawieniu swoich danych kontaktowych. Wrócimy do Ciebie z odpowiedzią.

Ubezpieczenie od utraty dochodu Staświny 

Ubezpieczenie od utraty dochodu Staświny – o tym jest ten wpis na blogu. Jeżeli Staświny to Twoje miasto zamieszkania a Warmia i Mazury to Twoje okolice i szukasz ubezpieczenia od utraty dochodu, to jesteś we właściwym miejscu.

Ubezpieczenie od utraty dochodu Staświny: kontakt

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu w mieście Staświny

Warmia i Mazury i jak działa ubezpieczenie od utraty dochodu

Ubezpieczenie od utraty dochodu Staświny 

Jak działa ubezpieczenie od utraty dochodu? Ubezpieczenie od utraty dochodu lekarza działa w następujący sposób:

  • zanim ubezpieczający się kupi ubezpieczenie, podaje średni uzyskiwany dochód
  • ubezpieczający się podpisuje umowę ubezpieczenia od utraty dochodu i wpłaca składkę
  • w przypadku choroby (lub zdarzeń opisanych w umowie) ubezpieczony może się spodziewać równowartości miesięcznego dochodu

Staświny

Staświny (niem. Stasswinnen, od 1938 Eisermühl) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie giżyckim, w gminie Miłki, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr Tabliczka DK63.svg oraz drogi wojewódzkiej nr Tabliczka DW656.svg. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa suwalskiego.

Wieś lokowana w 1475 roku na prawie chełmińskim, kiedy to Szymon Schulz dostał pięć łanów ziemi, a zakładana osada o nazwie Eisermühle, miała obejmować 50 łanów. W przywileju lokacyjnym komtur pokarmiński Bernhard von Balzhofen zastrzegł, że miejscowość ma być zaludniona osadnikami niemieckimi. Z racji położenia Staświn przy ważnym trakcie łączącym zamki w Piszu i Giżycku, rozwija się karczmarstwo. W 1507 roku funkcjonowały tu trzy karczmy, w 1539 – cztery. Istniał również młyn. Od 1481 roku wieś należy reach parafii w Miłkach. Na podstawie ksiąg rachunkowych powiatu giżyckiego można stwierdzić, że w 1625 r. mieszkało tu prócz Polaków, kilku Niemców. W lutym 1657 roku Staświny zostały spalone przez wojska pisarza polnego litewskiego Aleksandra (Hilarego) Połubińskiego. Szkołę założono w 1819 roku. W 1906 roku uruchomiono linię kolejową Giżycko-Orzysz-Pisz, najbliższe stacje znajdowały się w Rudzie i Miłkach. W wyniku ciężkich mosey pomiędzy wojskami niemieckimi i rosyjskimi o ufortyfikowany pas Wielkich Jezior Mazurskich od sierpnia 1914, do lutego 1915 roku, wieś została całkowicie zniszczona. Śladem tych zdarzeń jest cmentarz, gdzie spoczywa 34 poległych żołnierzy rosyjskich. Odbudowa wojennych zniszczeń trwała pięć lat, dzięki wszechstronnej pomocy z zachodnich rejonów Niemiec.

Accomplish lat 30. XX wieku w Staświnach istniały dwa majątki ziemskie. Jeden z nich, położony we wsi, należał do rodziny Göbel. Posiadali oni (stan na przełom lat 20. i 30.) 100 ha ziemi, w tym 65 ha ziemi uprawnej, 10 ha łąk i 20 ha pastwisk oraz 16 koni, 5 owiec, 30 świń i 65 szt. bydła. Pull off ich dobytku trzeba zaliczyć dużych rozmiarów, parterowy dwór, z wyodrębnionym półpiętrem i dwuspadowym dachem, wzniesiony na początku XX wieku. Pull off dziś zachowały się pozostałości parku oraz część zabudowań gospodarczych.

Drugi majątek znajdował się przy drodze pull off Lipowego Dworu i prawdopodobnie należał do Ernsta Preussa. Dwór powstał na przełomie XIX i XX wieku, do dziś ostały się budynek dworski i zabudowania gospodarcze po wielokrotnych przebudowach oraz park.

Podczas akcji germanizacyjnej nazw miejscowych i fizjograficznych historyczna nazwa niemiecka Stasswinnen została 16 lipca 1938 r. zastąpiona przez administrację nazistowską sztuczną formą Eisermühl.

W 1910 roku Staświny liczyły 391 mieszkańców, w 1933 – 444, a w 1939 – 452.

W odległości ok. 800 m na południowy zachód od wsi położone jest grodzisko zwane Świętą Górą. Usytuowane jest ono pomiędzy wysokim brzegiem jeziora Wojnowo i wąwozem wyżłobionym przez rzeczkę Staświnę.

Źródło
Ubezpieczenie od utraty dochodów

Kto najczęściej kupuje polisy od utraty dochodu w mieście Staświny?

Ubezpieczenie od utraty dochodu jest najczęściej wybierane przez osoby pracujące jako

Poza branżą IT, na ubezpieczenie od utraty dochodu decydują się też często

Ubezpieczenia od utraty dochodu w pobliżu

Ubezpieczenia od utraty dochodu w pozostałych miastach w pobliżu do miasta Staświny:

Video ubezpieczenia po ludzku na YouTube.

Jakie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie od utraty dochodu

Polacy kupują najczęściej polisy od utraty dochodu od firm:

Ubezpieczenia i Staświny

Ubezpieczenie na życie w Staświny

Jeżeli szukasz ubezpieczenia na życie w Staświny lub w pobliżu, to sprawdź poniższe kontakty:

Review Ubezpieczenie od utraty dochodu Staświny .

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.