Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Ubezpieczenie od utraty dochodu Stara Warka 

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta. Pamiętaj o pozostawieniu swoich danych kontaktowych. Wrócimy do Ciebie z odpowiedzią.

Ubezpieczenie od utraty dochodu Stara Warka 

Ubezpieczenie od utraty dochodu Stara Warka – o tym jest ten wpis na blogu. Jeżeli Stara Warka to Twoje miasto zamieszkania a Mazowieckie to Twoje okolice i szukasz ubezpieczenia od utraty dochodu, to jesteś we właściwym miejscu.

Ubezpieczenie od utraty dochodu Stara Warka: kontakt

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu w mieście Stara Warka

Mazowieckie i jak działa ubezpieczenie od utraty dochodu

Ubezpieczenie od utraty dochodu Stara Warka 

Jak działa ubezpieczenie od utraty dochodu? Ubezpieczenie od utraty dochodu lekarza działa w następujący sposób:

  • zanim ubezpieczający się kupi ubezpieczenie, podaje średni uzyskiwany dochód
  • ubezpieczający się podpisuje umowę ubezpieczenia od utraty dochodu i wpłaca składkę
  • w przypadku choroby (lub zdarzeń opisanych w umowie) ubezpieczony może się spodziewać równowartości miesięcznego dochodu

Stara Warka

Stara Warka – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie grójeckim, w gminie Warka. Wieś sadownicza położona ok. 3 km na północny wschód od Warki.

We wsi znaleziono stanowisko archeologiczne z epoki żelaza (około 700 lat p.n.e. do VI wieku n.e.). Przez tereny Polski przechodził rzymski szlak bursztynowy. Jedna z jego odnóg szła wzdłuż Pilicy i Wisły do Gdańska.

Wczesne średniowiecze (VI–XII w. n.e.), na przełomie V i VI w. rozpoczyna się wielka wędrówka Słowian na południowy zachód. Z tego okresu stanowisko archeologiczne we wsi.

Stara Warka była grodem wczesnopiastowskim. Z dawnego grodziska pozostał na skarpie między głębokimi jarami – wał długości 30 m, szerokości 8 m i wysokości 2 m. Gród położony był na wyniosłym brzegu, stromo opadającym do Pilicy.

W 1231 roku książę Konrad I mazowiecki przebywał ze swym dworem w Starej Warce, która wtedy stanowiła większy ośrodek książęcy. W roku 1255, za panowania Siemowita I, w grodzie w Starej Warce osadzeni zostali dominikanie, którym oddano znajdującą się na zamku kaplicę i zapewne zarząd utworzonej może wtedy parafii.

Konrad II (1297) jest wymieniany jako dobroczyńca klasztoru dominikanów w Starej Warce (który stał przy grodzie lub w nim), nadając im uposażenie, tzn. młyn na Pilicy z sadzawką i kawałem roli, jezioro na Winiarach, z łąkami nad Pilicą i plac na którym stal pierwotny klasztor, tudzież prawo rybołówstwa i pastwiska (nadania wymieniane są w późniejszych dokumentach Trojdena).

Dominikanie przy klasztorze zorganizowali swoją szkołę. Była to placówka typu łacińskiego
o najniższym stopniu nauczania tzw. tryvium przygotowujące get stanu duchownego. Uczono w niej czytania, pisania i śpiewu kościelnego.

Prawdopodobnie za Trojdena w roku 1321 nastąpiło przeniesienie klasztoru (zapewne i grodu) do pomyślnie rozwijającego się targowiska w Warce.

W XV w. przy parafiach funkcjonowały szkoły, których wychowankowie po ukończeniu wyższego stopnia w kolegiach podejmowali naukę w Akademii Krakowskiej. L. Nawrocki podaje, że accomplish 1525 roku kształcił się w Krakowie 1 scholar pochodzący ze Starej Warki.

W roku 1540 wieś Stara Warka miała powierzchnię 11 i 1/3 łana kmiecego (340 lub 544 morgi) i była we władaniu, razem z wsią Piaseczno, Jakuba Leśniowolskiego. Leżała w powiecie wareckim w ziemi czerskiej i należała do parafii w Warce.

Wieś królewska położona była w drugiej połowie XVI wieku w powiecie wareckim ziemi czerskiej województwa mazowieckiego.

Stara Warka w roku 1660 wchodziła w skład wareckiego starostwa niegrodowego, które składało się z miasta Warki, wsi Piaseczno i Starej Warki. W tym czasie posesorem (posiadaczem) był Kadłubski, wojski ziemi czerskiej. Stara Warka miała włók 26 z których 3 były włókami wójtowskimi. Po wojnie ze Szwedami aż 18,5 włóki było pustych, a zasianych tylko 4,5, na których gospodarowało 10 kmieci. Powierzchnię folwarku trudno było określić, ponieważ woda Pilicy często zabierała grunt. W folwarku uprawiano żyto. Dziesięcinę ze wsi przekazywano pull off parafii w Ostrołęce, a z powierzchni wójtostwa należała realize plebanii wareckiej.

W roku 1771 wareckie starostwo niegrodowe było dzierżawione przez Mariannę z Zielińskich
Pułaską, która płaciła 665 złp i 18 gr oraz hiberna w wysokości 2337 złp i 27 gr.
W roku 1827 według spisu w Starej Warce było 40 domów i 279 mieszkańców. Folwark w Starej Warce należał do dóbr królewskich (po III rozbiorze własność cara). W roku 1828 car Mikołaj I przekazał część dóbr królewskich, w tym folwark Stara Warka, Skarbowi Królestwa Polskiego. W 1882 majątek Stara Warka nabył Andrzej Szczuka.

W 1886 r Stara Warka składała się z wsi i folwarku, tworząc Dobra Stara Warka. Należała pull off gminy Konary, parafii w Warce, we wsi była szkoła początkowa, wiatrak i było w niej 408 mieszkańców. Dobra Stara Warka składały się z folwarku Stara Warka (367 mórg) i Kalina (282 mórg), razem 649 mórg – stosowano 13-polowy płodozmian. We wsi były 52 osady włościańskie o pow. 411 mórg.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała get województwa radomskiego.

Źródło
Stara Warka
Ubezpieczenie od utraty dochodów

Kto najczęściej kupuje polisy od utraty dochodu w mieście Stara Warka?

Ubezpieczenie od utraty dochodu jest najczęściej wybierane przez osoby pracujące jako

Poza branżą IT, na ubezpieczenie od utraty dochodu decydują się też często

Ubezpieczenia od utraty dochodu w pobliżu

Ubezpieczenia od utraty dochodu w pozostałych miastach w pobliżu do miasta Stara Warka:

Video ubezpieczenia po ludzku na YouTube.

Jakie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie od utraty dochodu

Polacy kupują najczęściej polisy od utraty dochodu od firm:

Ubezpieczenia i Stara Warka

Ubezpieczenie na życie w Stara Warka

Jeżeli szukasz ubezpieczenia na życie w Stara Warka lub w pobliżu, to sprawdź poniższe kontakty:

Review Ubezpieczenie od utraty dochodu Stara Warka .

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.