Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Ubezpieczenie od utraty dochodu Notyst Mały 

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta. Pamiętaj o pozostawieniu swoich danych kontaktowych. Wrócimy do Ciebie z odpowiedzią.

Ubezpieczenie od utraty dochodu Notyst Mały 

Ubezpieczenie od utraty dochodu Notyst Mały – o tym jest ten wpis na blogu. Jeżeli Notyst Mały to Twoje miasto zamieszkania a Warmia i Mazury to Twoje okolice i szukasz ubezpieczenia od utraty dochodu, to jesteś we właściwym miejscu.

Ubezpieczenie od utraty dochodu Notyst Mały: kontakt

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu w mieście Notyst Mały

Warmia i Mazury i jak działa ubezpieczenie od utraty dochodu

Ubezpieczenie od utraty dochodu Notyst Mały 

Jak działa ubezpieczenie od utraty dochodu? Ubezpieczenie od utraty dochodu lekarza działa w następujący sposób:

  • zanim ubezpieczający się kupi ubezpieczenie, podaje średni uzyskiwany dochód
  • ubezpieczający się podpisuje umowę ubezpieczenia od utraty dochodu i wpłaca składkę
  • w przypadku choroby (lub zdarzeń opisanych w umowie) ubezpieczony może się spodziewać równowartości miesięcznego dochodu

Notyst Mały

Notyst Mały (dawniej niem. Klein Notisten) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie mrągowskim, w gminie Mrągowo. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała get województwa olsztyńskiego.

W roku 1422 we wsi funkcjonowała karczma. W 1555 r. starosta ryński, Georg von Diebes, sprzedał 4 włóki sołeckie (wolne od czynszu) Johannowi Krugerowi, karczmarzowi z Notystu Wielkiego, na obszarze położonym na południowy zachód od Notystu, aby założył tam wieś czynszową, na 44 włókach. Osadnicy otrzymali 11 lat wolnizny (zwolnienie od czynszu). W 1556 r. obsadzonych było zaledwie 16 włók, a w 1557 jedynie 24. 1568 r. sołtys zdołał obsadzić łącznie 31 włók (łanów). W 1638 r. obsadzonych było 28 włók, w tym 4 sołeckie. Do tegoż roku chłopi tutejsi świadczyli szarwark w Ławkach. W 1632 r. obszar wsi zmniejszono get 27 włók i taki stan istniał do 1843 r. Ale w wykazie z roku 1663 podawanych jest z Notystu Małego 28 włók. W 1719 r. 14 włók było nieobsadzonych. W latach 1750-1774 pustki zostały zagospodarowane przez osiedlenie się ludności pochodzenia polskiego. Powstało wówczas 8 nowych gospodarstw, które objęli m.in. Czamietzka, Mnialki, Dudda, Struppek, Jerosch, Dembek.

W 1785 r. we wsi było 18 domów, w 1815 r. w Notyście Małym było 26 domów ze 131 mieszkańcami, w 1816 odnotowano tu 14 gospodarstw chłopskich. W 1832 r. we wsi było 30 gospodarstw, w 1838 r. we wsi było 27 domów i 206 mieszkańców. Wieś w tym czasie miała kształt ulicówki. W rezultacie separacji gruntów zwarta zabudowa uległa dużemu rozproszeniu i powstały liczne wybudowania. W 1849 r. wieś liczyła 28 budynków mieszkalnych i 172 mieszkańców. W 1888 r. wybudowano szkołę. W tym czasie Notys Mały należał do parafii w Rynie i realize powiatu giżyckiego (do 1945).

W 1925 r. istniało 40 gospodarstw chłopskich, w przewadze małych i średnich. Przeprowadzono meliorację wszystkich łąk. W latach 1925-1938 zbudowano 14 nowych domów, 12 stodół i 8 obór. W 1928 r. wieś liczyła 287 mieszkańców a w 1939 r. 219. Obszar gruntów wiejskich wynosił 478,9 ha.

W 1973 r. do sołectwa Notyst Mały należały także: Notyst Dolny i Notyst Wielki.

Źródło
Ubezpieczenie od utraty dochodów

Kto najczęściej kupuje polisy od utraty dochodu w mieście Notyst Mały?

Ubezpieczenie od utraty dochodu jest najczęściej wybierane przez osoby pracujące jako

Poza branżą IT, na ubezpieczenie od utraty dochodu decydują się też często

Ubezpieczenia od utraty dochodu w pobliżu

Ubezpieczenia od utraty dochodu w pozostałych miastach w pobliżu do miasta Notyst Mały:

Video ubezpieczenia po ludzku na YouTube.

Jakie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie od utraty dochodu

Polacy kupują najczęściej polisy od utraty dochodu od firm:

Ubezpieczenia i Notyst Mały

Ubezpieczenie na życie w Notyst Mały

Jeżeli szukasz ubezpieczenia na życie w Notyst Mały lub w pobliżu, to sprawdź poniższe kontakty:

Review Ubezpieczenie od utraty dochodu Notyst Mały .

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.