Gdzie mam ubezpieczyć mieszkanie 2016? Pytanie do agenta ubezpieczeniowego. [Rozwiązane] – Ubezpieczenia po ludzku

Gdzie mam ubezpieczyć mieszkanie 2016? Pytanie do agenta ubezpieczeniowego. [Rozwiązane]

1
Maria-Luiza 0 Rep.

Witam!!!
Gdzie ubezpieczyć teraz tanio mieszkanie?

www.fenixnrb.pl odpowiedział

Najlepsza odpowiedź

2

Kontakt
www.fenixnrb.pl 504 Rep.

Witaj,

 

Mario-Luizo, zadaj sobie najpierw pytanie od czego chcesz się ubezpieczyć. Czasy ze polisa jest od wszystkiego powoli mijają. Oferty coraz bardziej sa „ruchome”. Ty wybierasz ryzyka jakich sie obawiasz i za nie płacisz. Jesli mieszkasz na 10p.to ubezpieczenie np OC jest ważne ale czy szyby od stłuczenia będą Ci potrzebne? Oferta Hestii jest bardzo elastyczna, rozsądną cenowo przy zachowaniu naprawde dobrych warunków. Chetnie przygotuje symulacje.

www.fenixnrb.pl wybrał odpowiedź
0

Kontakt
www.fenixnrb.pl 504 Rep.

Wypłata za koszty poszukiwania szkody
Drugim ważnym elementem jest to, że pani Izabela otrzyma świadczenie również za tzw koszty poszukiwania szkody. Oznacza to, że wypłata odszkodowania obejmie również skucie kafelek w celu dostania się do uszkodzonych rur, co również nie jest tak oczywiste w wielu firmach ubezpieczeniowych.
Assistance Home czyli pomoc fachowca w trudnej sytuacji
Kolejnym i najważniejszy elementem polisy pani Izabeli jest fakt, że … pani Izabela może liczyć na pomoc sprawdzonego fachowca. Fachowca, który nie tylko znajdzie przyczynę szkody, ale również ją naprawi za jedyne 39 zł na rok. Tak, tyle dokładnie kosztuje assistance dom, będący opcją przy zawarciu ubezpieczenia domu lub mieszkania. Dodatkowo fachowiec pojawi się w przeciągu paru godzin.

czytaj dalej…

www.fenixnrb.pl odpowiedział
2

Kontakt
ipietras 21 Rep.

Trzeba też brak takie ryzyko jak zalanie sąsiada przez Nas. Ale to jest zawarte w OC jako w podstawie ubezpieczenia (bynajmniej w PZU). W OC nie warto oszczędzać, bo gdy szkoda jaką wyrządzimy przewyższy Sumę Ubezpieczenia płacimy resztę z własnej kieszeni.
Jeśli chodzi o reszte… Warto wziąć pod uwagę to, czy mieszkamy sami czy z rodziną. Jeśli sami warto wybrać pewną opcję, która daje sporo możliwości ułatwiających likwidacje szkody tj. uprzątnięcie miejsca, wniesienie, wyniesienie rzeczy i wiele innych…
Wiadomo Stałe elementy, ruchomości domowe…
Proszę o kontakt to dopowiem więcej. 🙂

ipietras odpowiedział
2

Kontakt
Piotr Martin 150 Rep.

Witaj,

podstawowe pytanie jakie trzeba sobie zadać przed zakupem każdej rzeczy to czy ma być tanio czy dobrze.

Zdaję sobie sprawę z tego, że prawdopodobieństwo wystąpienia np. pożaru czy upadku statku powietrznego jest tak znikome, że podchodzimy do ubezpieczeń domów czy mieszkań trochę po macoszemu z naciskiem „aby coś było” i w tym przypadku jest raczej tanio.

W zależności od firmy ubezpieczeniowej ustalane sumy (sumy stałe czy na pierwsze ryzyko) są czarną magią dla klienta a niestety niewielu agentów informuje, że np. ubezpieczenie na sumy stałe nieruchomości wartej np 400.000 zł w polisie na 200.000 skutkuje w przypadku szkody częściowej również proporcją wypłaty świadczenia ubezpieczeniowego. To jeden z niuansów będących szczegółem ubezpieczeń majątkowych.

Z mojego doświadczenia wynika, że sprzedaż ubezpieczeń majątkowych jest często sprzedażą składki ubezpieczeniowej a nie rzeczywistym „spokojnym snem”. Dobre ubezpieczenie ruchomości to zazwyczaj około 0,1-0,2% jej wartości.

Czy warto oszczędzać na naszym dobytku oszczędzając kilka lub kilkanaście złotych miesięcznie? Pozostawiam pod rozwagę.

 

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

Piotr Martin odpowiedział
1

Kontakt
www.fenixnrb.pl 504 Rep.

Witam,

 

Warunki jakie mają wpływ na cenę polisy mieszkaniowej to nie tylko wartości sum ubezpieczenia ale również takie informacje jak parter / ostatnie piętro, ilość szkód w ostatnich latach , zakres ochrony i coś co jeszcze nie zawsze jest przekazywane przez agentów czyli wartość wypłaty odszkodowania.

Polisy tańsze często posiadają w zakresie warunków wypłatę odszkodowania jako wartość sprzętu używanego tzw wartość rzeczywistą.

Polisy odrobinę droższe mają w swoim zakresie wypłatę jak za rzeczy nowe bez potrącania amortyzacji i niezależnie od wieku uszkodzonego sprzętu.

Warto się nad tym zastanowić.

W przypadku polisy dla mieszkania na 1 piętrze uważam że podstawową ochroną powinno być ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych w tym zalanie przez sąsiada z góry,  szkód wodociągowych i przepięć, OC czyli np zalanie sąsiada na dole ewentualnie wg potrzeb ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i rabunku oraz szyby od stłuczenia.

 

Wszystko zależy od zasobności budżetu domowego a także od potrzeb.

www.fenixnrb.pl odpowiedział
0

Kontakt
zyggii 10 Rep.

DObry pytanie. Podłączam się… Też mnie to czeka za chwilę. U mnie bardziej chodzi o 1 piętro (wchodzi w grę zalanie z góry od wspaniałego sąsiada), ewentualnie włamanie, bo nisko.

No i pożar.
Co jeszcze jest zwykle brane pod uwagę?

ipietras skomentował odpowiedź
×

Zaloguj się

Statystyki pytania

  • Aktywne
  • Wyświetlenia4772 razy
  • Odpowiedzi6 odpowiedzi
  • Obserwatorzy1 obserwujący