Gdzie i ile odkładać na emeryturę? [Rozwiązane] – Ubezpieczenia po ludzku

Gdzie i ile odkładać na emeryturę? [Rozwiązane]

0
KacperLu 4 Rep.

Pewnie trzeba dywersyfikować, ale gdzie i ile powinniśmy odkładać na emeryturę? Bo na zus to nie ma sensu liczyć chyba. Ile z pensji mam zostawiac na boku? Która firma i produkt są najpewniejsze?

Lidia Kraszewska wybrana odpowiedź

Najlepsza odpowiedź

2

Kontakt
Lidia Kraszewska 22 Rep.

Witam, nie będę proponować konkretnego rozwiązania. Jest ich na rynku wiele. Sugeruję jednak zwrócić uwagę na konstrukcję produktu, przede wszystkim koszty. Wysokie koszty obsługi produktu bowiem działają niekorzystnie dla końcowego wyniku inwestycji.  Nie da się w jednym produkcie połączyć dwóch różnych celów: ochrony na wysokie sumy ubezpieczenia, często rozbudowanej o umowy dodatkowe oraz inwestycji, która w przyszłości ma efektywnie przemnożyć kapitał.

Co do wysokości wpłacanej składki przyjęło się wskazywać 10% dochodów, jednocześnie należy uwzględnić jej wysokość w budżecie domowym. W trakcie trwania inwestycji kwoty składek można zmieniać. Składki minimalne rozpoczynają się od 100 – 150 złotych, w zależności od produktu. Zbyt niska kwota może nie dać oczekiwanego kapitału na koniec inwestycji, zbyt wysoka może być za dużym do udźwignięcia wydatkiem dla domowego budżetu.

W przypadku pytań zapraszam  do kontaktu

Lidia Kraszewska
OVB Allfinanz

lidia.kraszewska@ovb.com.pl
Tel. 531 067 607

MaciejZieba skomentował odpowiedź
1

Kontakt
Jarosław Pudełek (www.cuf24.pl) 207 Rep.

Bezpiecznie, gdy składka miesięczna  nie przekroczy 10% dochodu.

Proszę o kontakt a zrobię jakąś symulację dla konkretnych dla Pana parametrów.

KacperLu skomentował odpowiedź
1

Kontakt
Dariusz Drobny (www.polisanamedal.pl) 219 Rep.

Witam, proponuję Panu sztandarowy produkt firmy Prudential „Emerytura Bez Obaw” ( na pewno widział pan reklamę w TV)

Minimalna składka wynosi tylko 165 zł/mc więc nie zrujnuje Pana Budżetu domowego.

Premiopolisa Emerytura bez Obaw to:

– Ubezpieczenie na życie

– Długoterminowy plan oszczędzania na emeryturę.

Ta Premiopolisa pozwoli Ci zgromadzić kapitał, by na przyszłej emeryturze móc utrzymać standard życia na obecnym poziomie i po latach pracy wciąż realizować swoje marzenia.
Dzięki systematycznym wpłatom na Premiopolisę możesz zgromadzić kapitał, by na emeryturze wciąż być aktywnym i w pełni wykorzystać wolny czas na realizację założonych planów i pasji.

– Gwarancja wypłaty – Możesz mieć pewność. Zawierając umowę, umawiasz się z nami na minimalną kwotę, jaką uzyskasz na koniec Premiopolisy.

– Premie roczne i premia końcowa – Masz możliwość uzyskania premii – dodatkowych kwot, które powiększą wartość oszczędności na emeryturę.

– Zabezpieczenie bliskich – W ramach umowy masz zapewnione ubezpieczenie na życie, dzięki temu możesz mieć pewność, że w razie Twojej śmierci Twoi bliscy otrzymają pieniądze, które pozwolą im utrzymać komfort życia na obecnym poziomie.

– Rozsądna wysokość wpłat – To nie jest duży wydatek. Wpłacając minimum 165 zł miesięcznie, nie obciążasz istotnie budżetu domowego, a jednocześnie możesz wraz z upływem czasu zgromadzić znaczną sumę pieniędzy.

– Elastyczne rozwiązanie – To, jak długo zdecydujesz się oszczędzać, zależy od Ciebie, Twoich potrzeb i możliwości finansowych oraz od tego, kiedy będziesz chciał skorzystać z oszczędności. Minimalny okres oszczędzania to 10 lat, maksymalny do ukończenia 75. roku życia.

-Gwarancja zwrotu wpłaconych składek – Masz możliwość wyboru opcji pozwalającej otrzymać sumę wszystkich wpłaconych składek na koniec umowy. Dzięki temu zyskasz pewność, że nawet jeśli gwarantowana suma ubezpieczenia z premiami będzie niższa niż zakładaliśmy, otrzymasz cały kapitał wpłacony na ubezpieczenie.

-Brak podatku od zysków kapitałowych – Pieniądze, które otrzymasz na koniec okresu ubezpieczenia, nie podlegają opodatkowaniu 19–procentowym podatkiem od zysków kapitałowych (zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa).

 

Zapraszam do kontaktu.

Dariusz Drobny

Manager Zespołu

Prudential

dariuszdrobny@gmail.com

794924325

KacperLu skomentował odpowiedź
×

Zaloguj się

Statystyki pytania

  • Aktywne
  • Wyświetlenia3759 razy
  • Odpowiedzi3 odpowiedzi
  • Obserwatorzy3 obserwujących